З дітьми і для дітей
Центр позашкільної роботи Святошинського району м. Києва
 

Відділи

 

Відділ декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва

Майстерня художнього дизайну

Зразковий художній колектив ТО "Журавлик"

Керівник - Сергєєва Ніна Олександрівна

Гурток працює за адресою: пр. Перемоги, 136, каб. 104

Гурток заснований у 2003 році.
   Навчаючись у гуртку, діти оволодівають японським мистецтвом орігамі - складання фігурок з паперу квадратної форми. Орігамі прекрасно розвиває дрібну м'язову моторику пальців, сприяє виробленню навичок швидко і точно координувати рухи рук, стимулює творчі і пізнавальні здібності дітей. Педагоги і психологи вважають, що орігамі – надзвичайно сильний стимул розвитку інтелекту, пам'яті, просторового уявлення, технічних навичок. На заняттях гуртка діти, складаючи папір, отримують надзвичайно красиві і оригінальні роботи, які потім можна використовувати для подарунків, прикрас, для продажу.

   Роботи учнів гуртка демонструються на різних виставках та конкурсах.
  Зокрема, щорічно вихованці гуртка участь у Міжнародній виставці орігамі в м. Києві, отримують призові місця на Всеукраїнських виставках декоративного мистецтва, приймають участь у міському конкурсі "Журавлиний клич", де неодноразово займали перші місця .

Гурток працює за авторською програмою, розробленою керівником гуртка Сергеєвою Н. О.
     Програма гуртка розрахована на 5 років.

  1 рік (для дітей 5-6 років, в групі 7-8 чол.) - діти навчаються працювати з папером, складати нескладні поробки - звірят, героїв казок, іграшки. Все проходить в ігровій формі.
  2 рік (для дітей 7 - 9 років) - діти вивчають класичні основи японського мистецтва орігамі.

Перший та другий рік навчання – початковий рівень.

  3 - 4рік (для дітей 8-18 років) - діти вивчають різні методики праці з папером: гофрування, складання з надрізами, плетіння. Учні вчаться складати поробки з багатьох модулей. Основний час на заняттях надається практичній роботі. В процесі занять гуртківці поступово переходять від складання простих фігурок до більш складних. Діти вчаться працювати творчо, придумують свої поробки.

  5 рік - з найбільш обдарованих гуртківців, комплектується група вищого рівня навчання. До участі в роботі групи вищого рівня можуть залучатися переможці міських, всеукраїнських конкурсів та виставок. Віковий склад групи - діти від 9 років.

Виставка робіт ТО "Журавлик"

  
   
  


 

"Юні майстри" художня обробка деревини

Керівник - Жмак Олена Вікторівна

Гурток працює в приміщенні школи №297, за адресою: вул. Жолудєва, 3Г

  ТО „Юні майстри” знайомить дітей з мистецтвом художньої обробки дерева. Гуртківці виготовляють іграшки, сувеніри, речі домашнього вжитку (кухонне приладдя, стільчики). Вчаться художньо оздоблювати готові вироби.

  На заняттях діти оволодівають навичками роботи з різними інструментами. Основний матеріал, який використовується для роботи – фанера.

  Гуртківці активно беруть участь ­у виставках та конкурсах.

        

 

Різьба по дереву - художня обробка деревини

Керівник - Жмак Іван Олександрович

Гурток працює в приміщенні школи №297, за адресою: вул. Жолудєва, 3Г