5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища! (День еколога)

Всесвітній день охорони навколишнього середовища – одна з найважливіших дат екологічного календаря і відзначається вона 5 червня в понад 100 країнах світу, починаючи з 1973 року. Щорічне святкування цього дня допомагає привернути увагу людей до екологічних проблем і розказати про необхідність змін у ставленні людини до природних ресурсів, їх використання, збереження та покращення довкілля. Це сприяє поінформованості людства загалом і зростанню рівня екологічних знань кожної окремої людини.

У 2000 р. в цей день розпочато програму ООН "Тисячоліття довкілля - приступити до дій". Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля. В ООН стверджують, що тільки міжнародне співробітництво може гарантувати подальший безпечний розвиток планети.

Важливо також реалізовувати ці ідеї локально, щоб кожна людина, що посадила дерево, взяла участь у прибиранні території, змогла усвідомити всю важливість охорони навколишнього середовища.

Заходи до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища проводяться в більшості країн світу як на державному рівні, так і на рівні невеликих колективів, шкіл, дворів, кварталів.

Всесвітній день навколишнього середовища відзначається по різному, у тому числі вуличними мітингами, велопробігами, "еленими" концертами, конкурсами творів і плакатів у школах, позашкільних навчальних закладах, посадкою дерев, компаніями по утилізації відходів і прибиранню території, а також безліччю інших способів.

Гуртківці "Медики – екологи" - творче об’єднання "Розмарин" в віддаленому режимі навчання долучились до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища та висловили свою любов та небайдужість до проблем довкілля в своїх малюнках, плакатах, світлинах.

Природу потрібно берегти кожному з нас!