Криза традиційних форм взаємодії закладу освіти і сім‘ї: що змінить ситуацію (підсумки семінару-тренінгу)

На базі Центру позашкільної роботи 10 лютого відбувся районний семінар-тренінг «Криза традиційних форм взаємодії закладу освіти і сім‘ї: що змінить ситуацію» для заступників директорів з виховної роботи шкіл Святошинського району. Тема семінару була визначена з урахуванням пріоритетних напрямків діяльності заступників директорів з виховної роботи.

Семінар-тренінг був проведений з метою підвищення рівня поінформованості учасників з питань взаємодії закладу освіти і сім’ї на партнерських засадах; сприяння актуалізації потреби у вдосконаленні та оновленні практики роботи з сім’ями учнів.

Під час семінару учасниками були визначені найактуальніші проблеми у взаємодії закладу освіти і сім’ї; розроблено шляхи вирішення цих проблеми та складено план дій щодо вдосконалення взаємодії з батьками учнів. Учасники семінару не оминули увагою і організацію соціального партнерства з батьками учнів для створення безпечного освітнього середовища для виховання життєво компетентної та соціально успішної особистості.

З метою поглиблення знань, для заступників директорів було проведено міні-лекцію «Виховний потенціал сучасної сім’ї». Педагогічний захід пройшов в інтерактивній формі, до вирішення сучасних проблем виховання залучалися всі учасники завдяки виконанню таких вправ: «Дерево знайомств», «Реєстр проблем», «Шляхи вирішення проблем», «План дій».

Для того, щоб вирішити сучасні проблеми взаємодії закладів освіти з батьками учнів та проблеми виховання соціально успішної  учнівської молоді, впродовж семінару було запропоновано ідеї та шляхи їх подолання, які були підкріплені думками великих педагогічних майстрів та творчих діячів.

Отже, семінар сприяв підвищенню рівня знань, умінь та навичок з питань взаємодії закладу освіти і сім’ї на партнерських засадах.