Похід вихідного дня по лінії оборони міста Києва «Ірпінь – Пуща-Водиця»

14 жовтня 2020 року вихованці ТО «Вершина» вирушили у похід вихідного дня по лінії оборони міста Києва. Юні туристи разом з керівниками Орешиною Л.В. та Венгерак Н.О. пройшли майже 20 кілометрів маршруту.

Наш похід розпочався від залізничної станції Ірпінь, куди ми приїхали на приміській електричці. Далі попрямували на схід, через річку Ірпінь до зони лісу. І саме тут стартувала найцікавіша частина походу. Об’єднавши дітей у 4 групи та вибравши капітанів ми розпочали свою пошуково-краєзнавчу роботу. Кожна команда отримала карти, координати і опис ДОТів, які у далекому 1941 році мали стратегічне значення для оборони нашого міста. Дуже символічно виявилось те, що саме в День захисника України ми відправились у цей похід.

Маршрут пролягав, в основному, через ліс, повз Голубі озера на межі смт. Гостомель, крайньої вулицею в селищі та далі знову лісом паралельно шосе, аж до КП Пуща Водиця.

В обід ми зупинились біля ДОТу № 457 на тривалий привал і організували практичне заняття з розпалювання багаття. Назбирали дров, розклали різні види багать та спробували його розпалити. Потім на колективному вогнищі посмажили сосиски та хліб, пообідали, перепочили і попрямували далі.

Погода сприяла гарному настрою, осінній ліс чарував своєю красою, а діти завзято прямували від одного ДОТа до іншого, відшукуючи руїни та залишки воєнних споруд. Уже надвечір ми повернулись додому.