«ЗдОрово!» – проект вихованців гуртка "Юні медикі-екологи"

«ЗдОрово!» – це постійнодіючий проект вихованців гуртка "Юні медикі-екологи" Центру позашкільної роботи Святошинського району. Девіз проекту: “Бути здоровим здорово!”

Здоров’я є найбільшою цінністю для людини. Ще видатний німецький поет Г. Гейне писав: «Єдина краса, яку я знаю, - це здоров’я» .

Мета цього проекту - активізувати у вихованців відчуття важливості здоров’я, формувати навички групової взаємодії, вчити дбайливого ставлення до свого здоров'я, спонукати вихованців до побудови власної оздоровчої системи, дати можливість зробити свідомий вибір, виявити творчий потенціал.

Здоров’я є елементом індивідуальної культури життя людини. Це багатопланове поняття і мається на увазі не лише відсутність хвороб, а й високий рівень пристосування, благополуччя, комфортне психологічне самопочуття, гарні соціальні стосунки. Як говорить народна мудрість: “Тільки те, до чого дійшов сам, висікається в голові, серці, душі “.

Тож розглянемо, як розуміють юні особистості здоров’я та здоровий спосіб життя.

Коваленко Ліза – для мене здоров’я - це регулярне чищення зубів, гарний настрій, правильне харчування, заняття спортом, хороше самопочуття. Бо це все дає мені заняття в гуртках: музика, співи, медичний.

Бурковська Аліна – здоровий спосіб життя – не вживати чіпсів, сухариків, мівіни, пепси - коли. Я займаюсь плаванням, а це загартовує мене. Потрібно вживати овочі, фрукти, пити чисту воду.

Чайковський Микола – здорове харчування, загартовування, спорт. Гігієнічні навички, вітаміни в раціоні.

Козлова Валерія – не мати шкідливих звичок, тема моєї дослідницької роботи в минулому році була: “ Наркотики та їх вплив на організм підлітків”. Наркотики – це справжнє зло для всіх країн світу.

Ситник Олена – У людини повинно бути бажання бути здоровим, бути позитивно налаштованим, посміхатись, мати почуття гумору. Сміх – це здоров’я.

Паращин Олександр – корисне харчування, свіже повітря, відпочинок, загартовування, робити ранкову гімнастику, не палити, не вживати наркотики.

Зінченко Софія – вартість здоров’я знає лише той, хто його втратив. Людина повинна вміти відпочивати, розслаблятися, уміти стримувати себе, вчитись розуміти інших.

Свистунов Артем – здоров’я- це не курити, займатись у гуртках та правильно харчуватись, ретельно мити овочі та фрукти, на сніданок вживати кашу.

Кравчук Вікторія - “Здоров’я це все, без здоров’я немає радості”, потрібно загартовуватись та мати чіткий розпорядок дня, не зловживати солодощами, тоді будеш мати гарне волосся, здорові зуби та гарний колір волосся.

Дяченко Валерія – для мене здоровий спосіб життя – заняття співами, в медичному гуртку, це плавання, не мати шкідливих звичок, правильно харчуватись, обов’язково мати сніданок та обід в школі.

Дяченко Анна – здоров’я – це коли правильно харчуєшся, робиш зарядку, використовуєш різні масажні прилади, це також спілкування з природою, збираєш гриби та відвідуєш гуртки в Центрі.

Касумова Сабіна – здоров’я – це коли дотримуєшся режиму дня, не маєш шкідливих звичок, провітрюєш кімнату, прогулянки на свіжому повітрі, відпочинок на морі, ходіння влітку босоніж.

Пам’ятка “Абетка Здоров’я’’

Пам’ятай! Регулярна нестача свіжого повітря знижує ефективність праці. Намагайся, якомога частіше, бувати на відкритому повітрі і влітку, і взимку. Оволодівай правилами загартування. Їх два: щоденність і поступовість.

Повітряні ванни потрібно приймати щоденно, поступово збільшуючи ступінь дії. Подружись з королевою здоров’я – холодною водою. Загартувальна дія її на організм найсильніша. Починають водні процедури поступово після ранкової зарядки. Температура води має бути 28-30 С.

Доглядай за чистотою шкіри, за зубами. Памятай, що більшість інфекцій потрапляють до організму через ротову порожнину. Поглянь на питання сну з наукової точки зору. Найефективніший відпочинок – лягти спати приблизно о 22 годині. Нормальна тривалість сну у підлітковому віці – 9 годин.

Зберігай спокій. Знай про гігієну свого тіла, одягу. Будь охайним!