З дітьми і для дітей
Центр позашкільної роботи Святошинського району м. Києва
 

Відділи

 

Відділ психолого-метдичного забезпечення

Події

07.03
Педагогічна вітальня "Життєтворча палітра жінки-педагога"

В методкабінеті ЦПР "Південна зоря" відбулася педагогічна вітальня "Життєтворча палітра жінки-педагога". На занятті в цікавій формі обговорювалися питання причин виникнення весняної втоми. Педагоги розбирали проблему та спільно шукали відповіді на питання, як позбавитися негативних наслідків весняної депресії.
В другій частині заняття виступали педагоги-методисти. А.Величко провела міні-лекцію з визначення поняття "імунітет". В.Литвиненко надала конкретних порад та рецептів щодо питань, які виникали по ходу заняття у керівників гуртків.
Наприкінці роботи педагог-методист Віра Валентинівна зачитала власні вірші-привітання, жіночого колективу Центру зі святом.

13.02-16.02
Участь у Всеукраїнській методичній виставці

Методисти Центру позашкільної роботи з 13 по 16 лютого 2018 року активні учасники  Відкритої міської методичної виставки, мета якої  є виявлення та вивчення сучасних інноваційних форм, методів і технологій інтегративної співпраці закладів позашкільної та загальної середньої освіти, а також популяризація найкращого педагогічного досвіду.

Виставку друкованих матеріалів від ЦПР підготувала зав.відділу Корольчук О.С., методисти Ковганич Г.Г., Молчанова М.Ю., Марченко К.С., Безрук К.О.

14.02 відбувся II міський етап Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів "Джерело творчості": у номінації "Методист-2018" ЦПР представляла методист Безрук Катерина. З досвідом роботи інших закладів позашкільної освіти ознайомилась методист Оріхон Д.Р.

13.02 директор Савенко Н.І та методист Ковганич Г.Г. презенували досвід роботи Центру позашкільної роботи Святошинського району м.Києва - майстер-клас "Інтеграція в дії: реалізація проекту "В. О. Сухомлинський: педагогіка спрямована, в майбутнє" провела методист Центру  Ковганич Галина Григорівна.

08.02
Семінар-практикум

"Актуальні питання збереження здоров´я в зимовий період"

Семінар-практикум пройшов у стінах ЦПР. План роботи семінара-практикума:

  1. Статистичні дані ВООЗ щодо постраждалих від нещасних випадків. Анкетування стану поінформованості педагогів щодо дій в певних ситуаціях. Зав.відділу психолого-методичного забезпечення закладу Корольчук О.С.
  2. Мозковий штурм "Можливі причини травмувань в зимовий період" та обговорення шляхів уникнення травмонебезпечних ситуацій. Корольчук О.С.
  3. Види травм. Способи надання першої домедичної допомоги. Керівник гуртка–методист Величко А.М.

Керівник ТО "Медики - екологи "Розмарин" - Величко А.М - показала способи перев´язування пальців руки.

05.02.18
Сучасні проблеми виховання учнівської молоді

(підсумки семінару-тренінгу)

На базі Центру позашкільної роботи відбувся районний семінар-тренінг "Заступник директора з виховної роботи в сучасній школі: функції, ролі, модель професійної компетентності" для заступників директорів з виховної роботи (ЗДВР) шкіл Святошинського району.
Тема семінару була визначена з урахуванням пріоритетних напрямків діяльності заступників директорів з виховної роботи.

Семінар-тренінг був проведений з метою сприяння формуванню в учасників системного бачення педагогічної діяльності в контексті сучасних вимог, перспектив професійного розвитку.
Під час семінару учасниками були підкреслені проблеми бездоглядності і безпритульності дітей в Україні, що вказує на неблагополуччя у світі дитинства; проблеми здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді України, які показують, що найбільш руйнівний вплив на стан здоров’я молоді має поширення шкідливих звичок. Також було розглянуто питання самотності учнів, внаслідок відсутності відвертих, довірливих взаємин з однолітками, невизначеності соціальної позиції в класному колективі, не сформованості ціннісних орієнтацій у сфері спілкування.
Учасники семінару не оминули увагою і організацію дозвілля дітей, адже якщо в сім’ї не склалася традиція щодо організації позашкільного дозвілля, дитина опиняється перед вибором: йти додому, відпочити і готувати уроки чи надати превагу розвагам на вулиці.

Педагогічний захід пройшов в інтерактивній формі, до вирішення сучасних проблем виховання залучалися всі учасники завдяки виконанню таких вправ: "Портрет конкурентоздатного ЗДВР", "Функції ЗДВР", "Ролі ЗДВР", "Репертуар компетенцій ЗДВР", "Модель професійної компетентності ЗДВР".
Для того, щоб вирішити сучасні проблеми виховання учнівської молоді, впродовж семінару було запропоновано ідеї та шляхи їх подолання, які були підкріплені думками великих педагогічних майстрів та творчих діячів.

Отже, семінар-тренінг став інноваційним майданчиком для узагальнення і впровадження ідей сучасного виховання учнівської молоді.

26. 01
"Актуальні аспекти інформаційної культури педагога позашкільної освіти: навчальна анімація"

 В комп’ютерному класі  ЦПР "Південна зоря" відбулося практичне заняття для педагогів "Актуальні аспекти інформаційної культури педагога позашкільної освіти: навчальна анімація".
Мета заняття – розширити коло професійних інтересів педагогів різних спрямувань, надихнути на творче застосування знань та прагнення ділитися досвідом із колегами.
Завдання – ознайомити керівників гуртків з можливостями використання програми Фотошоп для створення анімації, залучити педагогів до самоосвітньої діяльності, стимулювати професійне самовдосконалення.

 На заняття, крім педагогів Центру,  завітали колеги з клубу "Десантник". Заняття з відбулося у  невимушеній атмосфері. Педагоги як діти  із зацікавленням створювали індивідуальні об´єкти анімації.

22.12
Майстер-клас з паперопластики "Новорічний калейдоскоп"

В методкабінеті ЦПР "Південна зоря" відбувся майстер-клас з паперопластики "Новорічний калейдоскоп". Вела майстер-клас Коломієць О.Л.
Мета заняття - взаємозбагачення досвідом між педагогами різних відділів, навчання новому виду діяльності, розвиток окоміру, пам’яті, уваги, дрібної моторики рук, а також створення сприятливого психологічного клімату напередодні Нового року.
Педагоги в невимушеній атмосфері власноруч виготовили серветницю-прикрасу на ялинку "Дід Мороз" з цупкого паперу.

15.12.17
Заняття для педагогів   ЦПР у методкабінеті

Відбулася методична майстерня для педагогів ЦПР в рамках проекту "Піраміда пізнання".
"Розвивальне навчання як засіб активізації навчального процесу" - доповіла Коломієць О. Л., керівник ТО "Паперовий діамант".

"Розвивальне навчання як засіб активізації навчального процесу"

20.11.17
Семінар-тренінг на тему: "Організація науково-методичної
роботи в ЗПО: вимоги часу, уроки на завтра"

Семінар-тренінг було проведено на замовлення закладу позашкільної освіти "Центру військово-патріотичного та спортивного виховання молоді "Десантник" на базі Центру позашкільної освіти "Північне сяйво".
Організатори поставили собі за мету донести до учасників семінару сутність і призначення науково-методичної роботи (НМР) в контексті сучасних викликів; найактуальніші проблеми в організації НМР, окреслити шляхи поліпшення ситуації; функції, професійні ролі, компетенції методиста необхідні для організації ефективної НМР з педагогами.
Ось далеко не повний перелік питань, які обговорювали методисти на семінарі-тренінгу:
Який педагог потрібен сучасному ЗПО?
Мета науково-методичної роботи
Проблеми в організації науково-методичної роботи
Форми науково-методичної роботи

Семінар сприяв теоретичної і технологічної готовності учасників до діяльності з вдосконалення та оновлення науково-методичної роботи в своєму закладі.

15.11.17
Міський семінар-тренінг "Методист закладу позашкільної освіти: функції, ролі, професійний стандарт"

Семінар-тренінг, який провели методисти Центру, відбувся на базі Центру позашкільної роботи "Північне сяйво".
Мета семінару – сприяти формуванню в учасників системного бачення концепції та змісту професійного стандарту методиста ЗПО, актуалізації потреби у вдосконаленні та оновленні практики науково-методичної роботи з педагогами.
На семінарі були розглянуті такі питання:

  • Функції методиста ЗПО
  • Професійні ролі методиста ЗПО
  • Знання, вміння та навички необхідні методисту ЗПО
  • Професійний стандарт методиста
  • Професійна компетентність: що важливо знати, вміти методисту ЗПО

Організатори семінару прагнули зробити все можливе, щоб семінар сприяв сформованості в учасників наукових уявлень про сучасні підходи до організації науково-методичної роботи в ЗПО, функції, професійні ролі, компетенції методиста ЗПО та професійний стандарт методиста ЗПО.
Семінар фінішував на мажорній ноті. Учасники відзначили добру організацію та відкритість педагогів.

09.10.17
Старт проекту
"В. О. Сухомлинський: педагогіка спрямована в майбутнє"

У Центрі позашкільної роботи 9 жовтня відбувся презентаційний семінар "Ідеї В. О. Сухомлинського і становлення нової української школи" для заступників директорів з виховної роботи шкіл Святошинського району, на якому відбулася презентація проекту "В. О. Сухомлинський: педагогіка спрямована в майбутнє".
Семінар-презентацію проекту провела творча група в складі: Петрочко Ж. В., заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук, професор; Кириченко В. І., докторант Інституту проблем виховання НАПН України, кандидат педагогічних наук; Ревуцька Л. Й., завідувач сектору з питань позашкільної освіти управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації; Ковганич Г. Г, методист Центру позашкільної роботи.
Зі вступним словом "Центр позашкільної роботи в просторі проекту: орієнтири для взаємодії" виступила директор ЦПР Савенко Н. І.
З концептуальними ідеями проекту учасників семінару ознайомила науковий консультант ЦПР Кириченко В. І. Дорожню карту реалізацію проекту презентувала методист ЦПР Ковганич Г. Г.
З міжнародним досвідом громадянського виховання дітей та учнівської молоді ознайомила Петрочко Ж. В.
На семінарі вдячним словом згадали про партнерів проекту, які взяли на свої плечі реалізацію проекту (Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського, Київська Мала академія наук, Інститут проблем виховання НАПН України). Інформаційний супровід проекту будуть здійснювати видання "Шкільний світ", "Методист", "Позашкілля", "Сімейні справи".

Щасливого старту проекту "В. О. Сухомлинський: педагогіка спрямована в майбутнє"