Зразковий художній колектив ТО "Журавлик"

Адреса: Проспект Перемоги, 136, «Північне Сяйво», каб. 104
Розклад: пн 1600-2045,   ср 1600-2045,   сб 1500-2045,   нд 1000-1545

Керівник: Сергєєва Ніна Олександрівна

Навчаючись у гуртку, діти оволодівають японським мистецтвом орігамі - складання фігурок з паперу квадратної форми. Орігамі прекрасно розвиває дрібну м'язову моторику пальців, сприяє виробленню навичок швидко і точно координувати рухи рук, стимулює творчі і пізнавальні здібності дітей. Педагоги і психологи вважають, що орігамі – надзвичайно сильний стимул розвитку інтелекту, пам'яті, просторового уявлення, технічних навичок. На заняттях гуртка діти, складаючи папір, отримують надзвичайно красиві і оригінальні роботи, які потім можна використовувати для подарунків, прикрас, для продажу.

Гурток був заснований у 2003 році, та працює за авторською програмою, розробленою керівником гуртка Сергеєвою Н. О.

Роботи учнів гуртка демонструються на різних виставках та конкурсах. Зокрема, щорічно вихованці гуртка беруть участь у Міжнародній виставці орігамі в м.Києві. Отримують призові місця на Всеукраїнських виставках декоративного мистецтва. Приймають участь у міському конкурсі "Журавлиний клич", де неодноразово займали перші місця .

Програма гуртка розрахована на 5 років. Перший та другий рік навчання – початковий рівень.

1 рік (для дітей 5-6 років, в групі 7-8 чол.) - діти навчаються працювати з папером, складати нескладні поробки звірят, героїв казок, іграшки. Все проходить в ігровій формі.

2 рік (для дітей 7-9 років) - діти вивчають класичні основи японського мистецтва орігамі.

3 та 4 рік (для дітей 8-18 років) - діти вивчають різні методики праці з папером: гофрування, складання з надрізами, плетіння. Учні вчаться складати поробки з багатьох модулей. Основний час на заняттях надається практичній роботі. В процесі занять гуртківці поступово переходять від складання простих фігурок до більш складних. Діти вчаться працювати творчо, придумуючи свої поробки.

5 рік - з найбільш обдарованих гуртківців, комплектується група вищого рівня навчання. До участі в роботі групи вищого рівня можуть залучатися переможці міських, всеукраїнських конкурсів та виставок. Віковий склад групи - діти від 9 років.