Краєзнавці "Юні кияни"

Адреса: Вул. Семашка, 9, СЗШ №200
Розклад: сб: 9:00-13:00, нд: 9:00-13:00

Керівник: Яценко Володимир Сергійович, Кандидат педагогічних наук

У світі приділяють значну увагу культурній спадщині та питанням збереження культурного різноманіття. Так, під культурним надбанням розуміється соціальний, культурний і економічний ресурс, який відображає динаміку історичних нашарувань, створених, інтерпретованих і переданих різними поколіннями. У міській спадщині виділяють такі елементи, як морфологія, форма будівель, наявність відкритих площ і зелених насаджень, міська інфраструктура (власне матеріальні), і невловимих елементів (духовні). Світ поступово підійшов до розуміння комплексного міського планування, яке вимагає нових підходів.

Що вже говорити про різноманітність понад тисячолітній природний та історичний ландшафт міста Києва. Київ, як один з чудових міст світу, унікальний в географічному, історико-культурному, економічному та екологічному аспектах, у долі якого велику роль відіграли багато видатних історичних особистостей, діячів культури і мистецтва.

Але Київ – це місто юних киян, які у майбутньому продовжать традиції охорони пам’яток природи, історії та культури. Рукотворна поведінка юних киян бере свій початок з дитинства, коли дитина починає знайомитися з містом і місто стає не лише середовищем проживання, але і другом.

Власне ці дві провідні ідеї вдалося реалізувати у Центрі позашкільної роботи Святошинського району м. Києва, де самоорганізувалося творче об’єднання «Юних киян» у початковій школі. Хоча, як показала практика, ще важко в Києві зробити свій Лувр. Анонсоване Міністерством культури України першочергове завдання – інтеграція вітчизняних музеїв у світовий простір і активна пропаганда культурного надбання. Юні кияни відвідують культурний центр столиці поряд з Національним художнім музеєм, музеєм мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенко, які утворюють «Золоте кільце», головні художні визначні місця міста.

Діти починають займатися києвознавством з 6 років (1 – 11 класи).