З дітьми і для дітей
Центр позашкільної роботи Святошинського району м. Києва
 

Відділи

 

Відділ науково - технічної творчості

Зав. відділом - Орешина Людмила Валеріївна

Розклад роботи відділу

Спортивний туризм "Вершина"

Керівник - Орешина Людмила Валеріївна, зав. відділом

Ми в соцмережах:

Гурток пішохідного туризму "ВЕРШИНА" почав свою роботу в 2003 році під керівництвом молодого тренера Доценко Людмили Валеріївни. За ці роки не одне покоління гуртківців пройшло школу туризму. Були багато відкриттів і перемог, незабутніх вражень і неповторних моментів. Вихованці ТО "Вершина" неодноразово ставали переможцями в туристичних змаганнях, конкурсах і зльотах, виступаючи за свою школу, ЦПР і район. Вони володарі десятків кубків і медалей і мають за плечима вже не один рік туристського життя.

Що таке туризм для НАС?
Туризм - це:

  • по-перше, вид спорту, який вимагає певної підготовки;
  • по-друге, це різновид активного здорового відпочинку;
  • по-третє, туризм дає можливість підростаючому поколінню  познайомитися з природою, зрозуміти певні її секрети, відкрити для себе красу нашої землі;
  • і найголовніше - він виховує в дітях почуття гідності, патріотизм, упевненість в собі і допомагає знайти справжніх друзів.

Всі ці чинники створюють умови для формування розвиненої особи, як то кажуть - Людини з великої букви... 

А ти чого бажаєш?
Яких вершин бажаєш досягти?
Якщо ти  хочеш, то до них треба йти.
Для нас вершина - це не мрія, а реальність!!!
Ми прагнемо разом долати вершини спортивної майстерності, вершини результативності, вершини дружби, вершини єднання і вершини краси! У нас попереду ще багато вершин!!!

Фотогалерея


 

Спортивне орієнтування

Керівник - Плохенко Вікторія Валеріївна

Спортивне орієнтування - це вид спорту, в якому учасники за допомогою спортивної карти і компаса повинні знайти контрольні пункти (КП), розташовані на місцевості. На заняттях діти вчаться орієнтуватися на місцевості, читати спортивну карту за допомогою умовних знаків, визначати азимут на карті і на місцевості за допомогою рідинного спортивного компаса.
Навчаються поняттю масштабу карт для вимірювання відстаней і напрямків руху на місцевості і на карті. 

Діти починають займатися спортивним орієнтуванням з 10 років (4 - 5 клас)

Фотогалерея


 

Краєзнавці "Юні кияни"

Керівник - Яценко Володимир Сергійович

У світі приділяють значну увагу культурній спадщині та питанням збереження культурного різноманіття. Так, під культурним надбанням розуміється соціальний, культурний і економічний ресурс, який відображає динаміку історичних нашарувань, створених, інтерпретованих і переданих різними поколіннями. У міській спадщині виділяють такі елементи, як морфологія, форма будівель, наявність відкритих площ і зелених насаджень, міська інфраструктура (власне матеріальні), і невловимих елементів (духовні). Світ поступово підійшов до розуміння комплексного міського планування, яке вимагає нових підходів.
Що вже говорити про різноманітність понад тисячолітній природний та історичний ландшафт міста Києва. Київ, як один з чудових міст світу, унікальний в географічному, історико-культурному, економічному та екологічному аспектах, у долі якого велику роль відіграли багато видатних історичних особистостей, діячів культури і мистецтва.
Але Київ – це місто юних киян, які у майбутньому продовжать традиції охорони пам’яток природи, історії та культури. Рукотворна поведінка юних киян бере свій початок з дитинства, коли дитина починає знайомитися з містом і місто стає не лише середовищем проживання, але і другом.
Власне ці дві провідні ідеї вдалося реалізувати у Центрі позашкільної роботи Святошинського району м. Києва, де самоорганізувалося творче об’єднання «Юних киян» у початковій школі. Хоча, як показала практика, ще важко в Києві зробити свій Лувр. Анонсоване Міністерством культури України першочергове завдання – інтеграція вітчизняних музеїв у світовий простір і активна пропаганда культурного надбання. Юні кияни відвідують культурний центр столиці поряд з Національним художнім музеєм, музеєм мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенко, які утворюють «Золоте кільце», головні художні визначні місця міста.

Діти починають займатися києвознавством з 6 років (1 – 11 класи).

Фотогалерея