Короткий історичний опис


З 1973 року веде свій родовід комплексний позашкільний навчальний заклад – Центр позашкільної роботи Святошинського району міста Києва, який віднесено до найбільших позашкільних закладів України наказом № 1157 від 14 серпня 2017 року МОіНУ.

Сьогодні ЦПР є одним із флагманів позашкільної освіти. В його складі діє 6 відділів: відділ естетичного виховання, відділ науково-технічної творчості, відділ художньої творчості, відділ психолого-методичного забезпечення, відділ декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, відділ організаційно-масової роботи.

Діапазон напрямів навчання закладу охоплює всі сфери сучасного життя: науку, мистецтво, культуру, спорт, економіку, інформаційні технології. В закладі навчається близько 5000 вихованців, це майже 20% від загальної кількості учнів Святошинського району міста Києва.

ЦПР має потужний кадровий склад. Кредо педагогічного колективу Центру: "Розвиток – творчість – компетентність – успіх".
Педагогічний колектив ЦПР плідно співпрацює з науковими установами АПН України, постійно публікує результати своїх досліджень у пресі. Ведеться активна робота по впровадженню інклюзивної освіти в гуртках закладу.

Серед педагогічних працівників Центру є Заслужені діячі мистецтв, Заслужена артистка України, доктор педагогічних наук, кандидати педагогічних наук, Майстри народної творчості, Майстри спорту України міжнародного класу, Відмінники освіти України, керівники гуртка-методисти.

Яскравим прикладом національно-патріотичного виховання для гуртківців є наші педагоги, які гідно відбули службу в зоні АТО і повернулися до педагогічної діяльності. З 2014 року в Центрі діє активний волонтерський рух по підтримці ветеранів АТО, поранених бійців, які проходять лікування в військовому шпиталі та воїнів, які і на сьогоднішній день захищають нас на лінії фронту.

З 1995 року ЦПР очолює Савенко Наталія Іванівна. У 1999 році вона удостоєна знаку "Відмінник освіти України", у 2007 році нагороджена медаллю "Софія Русова", в 2008 році удостоєна знаку "Відмінник столичної освіти", а в 2009 році – Почесним знаком Міжнародного академічного рейтингу "ЗОЛОТА ФОРТУНА" в номінації "Трудова Слава", у 2017 році нагороджена Почесною грамотою ДОіНУ за участь у робочій групі з розроблення Закону України про освіту.

Завдячуючи директору ЦПР, до 30-річчя закладу у 2003 році розпочав діяльність сучасний базовий осередок – ЦПР "Північне сяйво". Було залучено більше 4 млн. інвестиційних коштів на ремонт приміщення Центру за адресою пр-т Леся Курбаса 7 г.

Сьогодні ЦПР впроваджує в життя програму розвитку закладу "Стратегія діяльності ЦПР на 2016 – 2021: вектори розвитку".

ЦПР має партнерські зв’язки з багатьма соціальними інституціями, проте завжди готовий їх розширити! Ми відкриті до співпраці!