Медичний гурток, гурток медика та медицини

Медико-екологічний гурток "Розмарин"

Медико-екологічний гурток "Розмарин"

Вік дітей: з 9 до 15 років. Мета гуртка: виховати екологічно свідому особистість, відповідальну за своє здоров'я і природу, викликати інтерес до вивчення природоохоронної науки і здорового способу життя і підтримувати інтерес упродовж усього періоду навчання. …

Медики

Багато підлітків мріють про професію лікаря, але, як правило, їх знання про роботу медиків обмежуються фільмами, серіалами і враженням від відвідування поліклініки.

У медичних гуртках дітей познайомлять з сучасною медициною і вузькими спеціальностями, науковими проблемами та новими розробками. Зазвичай на цих заняттях не готують до вступу до медичних університетів і не вивчають біологію з хімією: зустрічі носять профорієнтаційний характер, а самі заняття ведуть педагоги з великим досвітом в медичній і екологічній галузі та вірусології.

Школярі дізнаються про останні тенденції в лікуванні, вчаться надавати першу допомогу, в деяких гуртках навіть проводять хірургічні тренінги. Гуртки при нашому Центрі також дають можливість відвідати базові клініки і подивитися на лікування «зсередини».

Заняття в медичному гуртку допоможуть старшокласнику визначитися, чи готовий він вчитися в медичному вузі і чи правильно вибрав професію.

У гуртках проводять дитячі заняття з ботаніки, зоології, біології, основ анатомії, медицини та палеонтології. Тут школярі 5-11 класів можуть отримати досвід спілкування з практикуючими лікарями, дізнатися, як працює серце, як допомогти постраждалим в різних ситуаціях і як буде розвиватися медицина в XXI столітті.

На заняттях з першої медичної допомоги діти можуть навчитися аналізувати обстановку і правильно діяти, якщо загострилося захворювання, стався нещасний випадок, травма або отруєння. Вони освоять прийоми надання першої допомоги в очікуванні «швидкої», навчаться проводити серцево-легеневу реанімацію, робити штучну вентиляцію легенів, безпечно транспортувати потерпілого, а також вивчать профілактику захворювань і травм. Програма включає практичні занять і проводиться в гуртках, де є манекени та демонстраційні матеріали.

Будь-який школяр 5-11 класу в медичному гуртку може пройти практичні заняття з надання першої допомоги. Для цього в гуртках розроблені та затверджені спеціальні медичні навчальні програми. На занятті «Базові медичні маніпуляції» школярі на спеціальних муляжах вчаться виконувати внутрішньом'язові, внутрішньовенні і підшкірні ін'єкції, промивання шлунка. На занятті по накладенню пов'язок і шин розглядаються розтягування, вивихи, переломи і кровотечі, а на занятті по серцево-легеневої реанімації діти навіть вчаться використовувати дефібрилятор.

У наших медичних гуртках діти можуть познайомитися зі справою Гіппократа і можливо, стануть лікарями!

Багато наших далеких предків вважали хвороби проявом злих духів, що вселяються в тіло людини. Найчастіше вони не знали, як боротися з «непроханими гостями», але з народженням і становленням цивілізацій значення лікарів - а не просто своєрідних «шаманів» - поступово зростало. Всі розуміють, що, перш ніж надіти білі халати, перші лікарі протягом багатьох століть намагалися полегшити життя людям шляхом проб і помилок. Розвиток медицини - це поступовий процес, і сьогодні послідовники Гіппократа повинні володіти величезною кількістю теоретичних знань, суміщених з практичною складовою.

Не секрет, що багатьох дітей цікавить медицина, анатомія і фізіологія. У такому випадку їм буде корисно на практиці познайомитися з основами медицини, більше дізнатися про будову і розвиток людини, отримати необхідні навички, корисні кожному (наприклад, надання першої допомоги). Хто знає - може бути, діти, які відвідують такі заняття, стануть хорошими лікарями, які можуть врятувати чимало людських життів.

Медичні гуртки для дітей допомагають і в підготовці до вступу в профільні вузи. Велику роль, природно, грають і керівники занять. І батьки, і діти можуть бути спокійні: в гуртках допомагають осягати тонкощі і особливості медицини тільки професіонали своєї справи, зацікавлені в тому, щоб в житті підростаючого покоління лікувальна справа мала велике значення.

Медичний гурток, гурток медика та медицини