Гурток туризму: спортивний та пішохідний туризм

Пішохідний туризм "Вершина"

Пішохідний туризм "Вершина"

Програма передбачає придбання основних знань з техніки і тактики пішохідного туризму на місцевості. Гуртківці активно ходять в походи, беруть участь у туристичних  і зльотах і змаганнях. …

Туризм

Дитячий Центр позашкільної роботи Святошинського району м. Київ пропонує заняття в гуртку туризму (спортивний та пішохідний туризм) для дітей віком від 10 років.

Уміння автономно виживати в екстремальних умовах - це якість, яка властива досвідченим туристам-спортсменам. Однак, для його вироблення необхідна теоретична і практична підготовка.

Спортивний туризм - молодий, що динамічно розвивається вид спорту, в основі якого лежить подолання природних перешкод: гірських, водних, лісових і тд, використовуючи методи орієнтування, техніку роботи з мотузкою і іншими спеціальними навичками.

До спортивного туризму відносяться такі суміжні дисципліни: орієнтування, скелелазіння, лижі, мультиспорт, альпінізм, спелеологія, рафтинг, каякінг і тд. Спортивні туристи є людським резервом для рятувальних робіт в природному середовищі.

Змагання по спортивному туризму проходять в основному в природному середовищі, але так само, змагання можуть бути організовані і в залах, приміщеннях.

Що стосується пішохідного туризму, то це один з напрямків спортивного туризму, який полягає в переміщеннях маршрутами по рівнинах або гірських місцевостях, висота яких не перевищує 3000 м;

На відміну звичайним пішохідним маршрутам, траси зі спортивного туризму вже класифікуються за рівнем складності. Складність визначається наявністю на маршруті різних перешкод, таких як: вершини, перевали, каньйони, скелі, льодовики, річкові пороги і т.п. Подолання маршрутів з певної складності та довжини, дає спортивному туристу право отримати спортивне звання - від юнацького і до майстра спорту міжнародного класу.

Заняття в гуртку спортивним і пішохідним туризмом розвивають в дитині командний дух, навички самостійності, взаємодопомоги, взаємовиручки, вміння контактувати з іншими людьми, комунікабельність. Крім цього, спортивні туристи володіють гнучкістю розуму, умінням приймати непрості рішення в складну хвилину, мають різнобічні знання. До того ж спортивний туризм розвиває силу, витривалість, відмінно поправляє здоров'я.

В Центрі позашкільної роботи Святошинського району м. Києва, вашій увазі запропоновано на вибір декілька гуртків зі спортивного туризму і пішохідного. Долучайте вашу дитину до здорового й захоплюючого способу життя в одному з наших гуртків!

Гурток туризму: спортивний та пішохідний туризм