Туристичний гурток

Спортивний туризм "Вершина"

Спортивний туризм "Вершина"

Спортивний туризм має фізкультурно-спортивну спрямованість, орієнтовану на активне залучення дітей і підлітків до здорового способу життя. Програма передбачає придбання основних знань з техніки і тактики пішохідного туризму на місцевості. Гуртківці активно ходять в походи, беруть участь у туристичних і зльотах і змаганнях.

Пішохідний туризм "Вершина"

Пішохідний туризм "Вершина"

Програма передбачає придбання основних знань з техніки і тактики пішохідного туризму на місцевості. Гуртківці активно ходять в походи, беруть участь у туристичних  і зльотах і змаганнях. …

Туристичний

Дитячий Центр позашкільної роботи Святошинського району м. Київ пропонує заняття в туристичному гуртку для дітей віком від 10 років.

Ні для кого не секрет, будь-який вид спорту має свої плюси і мінуси. Пішохідний туризм - не виняток! Чого більше в тому чи іншому виді спорту, кожен вирішує для себе сам. Чому варто ходити в походи? Спробуємо дати відповідб на це питання.

Похід дає можливість вирватись з повсякденності, буденності, зануритися в інший світ, стати ближче до природи. Тут і пісні біля багаття, і ночівлі в наметі, збирання дров та чай "з димком". В загалі то, не тільки чай з димком, але і їжа, і одяг, і товариші... Зірки без світла ліхтарів - яскравіші, шелест листя без гудків автомобілів - голосніший, повітря без заводів - чистіше, а вітер свіжіший. Навіть підгоріла, пересолена чи недоварена каша - все рівно дуже смачна.

В походах виховується вміння себе змусити щось робити, коли немає на те сил і бажання. Рюкзак сам не піде, а намет сама не встановиться - а виживати якось треба? До речі, виховується ще вміння приймати рішення і діяти самостійно. Діти вчаться готувати, мити казани, стежити за собою, вміння переносити незручності, терпіти біль і ін.

У будь-якому поході може виникнути нестандартна ситуація. Ночівля без води, промоклі дрова, керівник заблукав і того справи гірші... Швидкість реакції, адекватна поведінка та прийняття рішень в екстремальній ситуації - це безсумнівно, безцінний досвід, який може стати в нагоді в подальшому житті дитини.

Не завжди в похід йдуть всі хто тобі подобатися. Це додаткова можливість навчитися дитині йти на компроміс, іноді промовчати, а іноді сказати прямо. До того ж в поході навчаються відповідальності, дружби і взаєморозуміння.

Зазвичай шкільні походи проходять в осінні та весняні канікули. Це не найтепліший і не самий сонячний час для прогулянок на природі. Часто йдуть дощі, а іноді буває і сніг. Прохолодно і сирі дрова, а ось розпалити багаття - це ціла наука, яку теж треба освоїти. Тож такі умови лише гартують людину.

Пішохідний туризм - це зовсім інше життя. Тільки в екстремальних умовах розумієш що з себе представляє людина, і Що ти є Сам. Займаючись туризмом, багато нового дізнаєшся і багато можеш побачити, багато чому навчитися. Це дійсно цікаво!