Людина і здоров’я

Автор: Милоградова С. О., 9 клас
Педагогічний керівник: Величко Алла Михайлівна
Надруковано в Альманасі XVIІІ Всеукраїнської наукової конференції студентів і молодих вчених «Молодь: освіта, наука, духовність», організованої за сприяння Міністерства освіти і науки України, Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених, Всеукраїнської молодіжної громадської організації студентів-інвалідів «Гаудеамус»

Наша робота була присвячена дослідженню функцій шкіри – ключових показників здоров’я організму та впливу небезпечних чинників на шкіру. Адже здоров’я і красота залежить від нас самих, а шкіра – маркер організму людини. Досягти стану здорової шкіри допомагає здоровий спосіб життя, а це система поведінки людини, що включає раціональне харчування, культуру руху, гігієну, творчу активність, дотримування певного режиму, періодичну зміну оточення, повноцінне сімейне життя, високоморальне ставлення до людей та природи. Викликає занепокоєння той факт, що при опитуванні однолітків здоровий спосіб життя не відповідає названим ознакам. Не займаються фізичною культурою, часто хворіють простудними захворюваннями, не загартовують себе повітрям, сонцем, водою, мають надлишкову вагу та шкідливі звички – як куріння так званого вейпу. А куріння впливає на здоров’я, розвиток та навчання. Я запропонувала їм загартовування, як комплекс методів – природних чинників загартовування, для підвищення опірності організму, висвітлення є в моєму дослідженні.

Здорового способу життя в нашій родині ми дотримуємось давно, в мене виробилась хороша звичка робити фізичні вправи, займатись аутотренінгом, танцями, йогою та особистою гігієною, носити безпечний текстиль, раціонально харчуватись. Адже здорове харчування та рух сприятимуть моєму росту та розвитку, допомагатимуть долати навантаження при онлайн навчанні, не хворіти простудними захворюваннями, розвивати критичне мислення, бути завжди в хорошій формі, мати хороший настрій, витримку, терпіння та хороших друзів.

Людина з перших днів життя безпосередньо контактує з текстильними матеріалами та виробами і зазнає шкідливого впливу хімічних речовин, якщо вони є в тканинах. На сьогодні двадцять сім барвників визнані такими, що можуть спричинити розвиток онкологічних і алергічних захворювань.

У текстильній промисловості України здебільшого використовуються азобарвники, які є потенційно алергенами. Якщо Ви маєте сумніви щодо «натуральності» тканини, можна провести дослідження. Волокна різного походження горять по різному:

  • рослинні (бавовна, льон) швидко горять, з полум’ям, а Ви будете відчувати запах горілого паперу;
  • тваринні (вовна, шовк) горять повільно, без полум’я, а Ви відчуєте запах паленого волосся;
  • синтетичні (поліефірні, мікроволокнисті тощо) – плавляться без полум’я, а замість попелу залишиться тверда кулька. Обираючи одяг чи інші текстильні вироби, обов’язково ознайомтеся з гігієнічним висновком, який свідчить про безпечність товару для здоров’я.

Особливо уважно добирайте одяг для немовлят та жінок, які годують груддю: варто надавати перевагу натуральним нефарбованим тканинам.

Сьогодні безліч факторів навколишнього середовища, нездоровий спосіб життя негативно негативно діють на шкіру, волосся і на ввесь організм в цілому. Одними з найпопулярніших трендів останнього десятиліття є органічна та натуральна продукція, поряд з органічним способом життя, при якому перевага віддається натуральним одягу, їжі, меблям і косметиці.