Вивчення авокадо та вирощування їх з кісточки

Автор: Литвиненко Ольга Олексіївна, 9 клас, слухач МАН України
Педагогічний керівник:
Участь та відзнаки:
  • Районний конкурс МАН: III місце
Надруковано в Альманасі XVII Всеукраїнської наукової конференції студентів і молодих вчених «Молодь: освіта, наука, духовність», організованої за сприяння Міністерства освіти і науки України, Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених, Всеукраїнської молодіжної громадської організації студентів-інвалідів «Гаудеамус»

Авокадо – вічнозелене дерево з сімейства лаврових з їстівними плодами, походить із Центральної Америки.

М'якоть фрукта схильна до ферментативного потемніння, і швидко стає коричнюватою після контакту з повітрям.

Книга рекордів Гіннесса зафіксувала авокадо як "найкорисніший фрукт у світі".

Плід авокадо використовується для приготування різних страв в залежності від країни та материка.

Авокадо - надзвичайно корисний та є одним з маленьких їстівних див природи, що позитивно впливає на здоров’я людини.

Кісточка від авокадо має бактерицидні і фунгіцидні властивості, тобто здатна нейтралізувати дію різних шкідливих мікроорганізмів.

Екстракт, отриманий із кісточки авокадо, зменшує запальний процес, який викликається в організмі людини.

Плід авокадо сам по собі дуже калорійний, в ньому немає шкідливих жирів і цукру, зате він багатий вкрай корисною олеїновою кислотою, яка розщеплює вже накоплений холестерин в крові та перешкоджає його утворенню.

Для того, щоб виростити авокадо в кімнатному приміщенні, потрібно брати кісточку з дозрілого плоду. Витримуючи її в воді загостреним кінцем вгору, через місяць з’являється білий кореневий стержень, а через 45 днів паросток. Висаджувати паросток потрібно в універсальний грунт з рН 6,8-7,2, таким чином, щоб роздвоєння, з якого видніється паросток , не було засипане грунтом. Горщик з висадженим авокадо потрібно тримати на освітленому місці без прямого попадання сонячних променів, щоб уникнути опіків листя. Доглядаючи за деревцем потрібно поливати відстояною водою кімнатної температури. За 4 місяці виростає авокадо з великими листками заввишки 40-45см.

Секцiя: Ботаніка. Зоологія, ветеринарія та зоотехніка