Акція «Збережи ялинку»

В Україні,протягом багатьох років, напередодні новорічних свят, проводиться акція «Збережи ялинку», спрямована на збереження зеленого багатства України – хвойних лісів.

Зустріч Нового року традиційно пов’язана із зеленою красунею. Проте, ми рідко замислюємося над тим, що наше бажання прикрасити живим деревом свою оселю, завдає природі чималої шкоди і вже після свят, тисячі дерев, які мають назву «великогабаритне сміття», опиняються на звалищах і,зазвичай, зустрічають там весну.

Щоб виростити замість однієї вирубаної двометрової ялини іншу, потрібно не менше 10–15 років. Кожного року, за офіційною статистикою, до новорічних свят в Україні вирубуються мільйони молодих саджанців сосни, ялини та ялиці, ще сотні тисяч дерев варварським чином позбавляються верхівки (зовні схожої на молоде деревце). Такою кількістю лісових культур, за підрахунками природоохоронців, можна засадити сотні гектарів лісу щорічно, а один гектар ялинового лісу забезпечує потребу людини в кисні і дає понад 2500 тонн вологи.

Дерево, схоже на велику фабрику: утворює з води, своєї зелені та повітря – кисень яким ми дихаємо. Для цієї «фабрики» не потрібно ніяких затратних матеріалів, робочої сили, станків, світла чи чогось подібного, достатньо тільки сонця, вуглекислого газу та води.

Знаходячись в хвойному лісі ви дихаєте повітрям, в якому в 300 раз менше бактерій аніж в місті. Хвойні дерева безперервно виділяють в повітря велику кількість фітонцидів – речовин, які нейтралізують дію багатьох хвороботворних бактерій. Такі ліси збагачують повітря киснем і їх називають «легенями планети».

Створити відчуття свята, радісного очікування новорічного дива можна й без знищення дерев. Дана акція покликана не тільки попереджувати незаконне вирубування хвойних дерев, а й на формування громадської думки про «ялинкову» проблему шляхом пропаганди заміни ялинок та сосен композиціями з гілок хвойних дерев, виготовлення традиційної української «ялинки» – дідуха з колосків, калини, створення новорічних композицій з різних підручних матеріалів, які можуть стати гарним подарунком для рідних і друзів та прикрасять домівку.

Отже, не будьте байдужими! Приєднуйтесь до Всеукраїнської акції «Збережи ялинку». Зробіть свій внесок у збереження природних багатств України!