12 травня – день екологічної освіти

Цю дату відзначають з 1992 року.

Мета екологічної освіти та виховання -  навчити правильно поводитись і співіснувати з навколишнім середовищем, не завдаючи йому шкоди, спонукати до правильних вчинків у природі та свідомо берегти і примножувати багатства своєї планети.

Людство використовує природній потенціал нашої планети, майже у двічі швидше, ніж її екосистема може відновитися. Фактично ми по-хижацьки і по- варварськи користуємся ресурсами майже ДВОХ планет ЗЕМЛЯ! Але такий прогрес нашої цивілізації руйнує природній баланс і ставить під загрозу нас самих: пожежі в Австралії, Україні, безповоротна втрата біологічного різноманіття, танення льодовиків, зміна клімату…

В творчому об’єднанні «Розмарин» протягом навчального року впроваджуються виховні орієнтири формування екологічно доцільної поведінки школярів, які створюють підгрунтя для прийняття особистістю екологічно виважених, обгрунтованих рішень.

Вихованці гуртків «Юні медики» та «Медики – екологи» працюють над створенням екологічних проектів: «Альтернативні джерела енергії – використання енергії вітру, сонця, води, біомаси». Створюють Український громадський екологічний кодекс:  «Економте воду! Економте електроенергію! Економте тепло! Зробіть офіс зеленим! Станьте екоспоживачем! Бережіть природу!». Працюють над науково – дослідницькими роботами МАН, виступають з ними на наукових Всеукраїнських конференціях, приймають участь у міських конкурсах КП «Київкомунсервіс» – «Обери чисте майбутнє», Київському міському Будинку природи.

Приєднуйтесь!

Море складається з крапель. Змінити ситуацію можна зусиллями кожного з нас. Достатньо зрозуміти, що навіть незначний, на перший погляд, внесок у справу довкілля має величезну цінність. Всього дві-три нові звички зроблять наше життя більш якісним, з меншим використанням природніх ресурсів.

Ми – частина природи і екологія повинна стати нормою життя. Піклуючись про довкілля, ми дбаємо про збереження життя на Землі та здорове майбутнє наступних поколінь.

Екологічні поради від вихованки гуртка "Медики-екологи" Ситник Олени:

 1. Замініть лампочки на енергозберігаючі.
 2. Вимикайте комп'ютер на ніч .
 3. Використовуйте дві сторінки паперу.
 4. Віддавайте скло на переробку.
 5. Сушіть випраний одяг на сонці.
 6. Вимикайте світло.
 7. Віддавайте газети на переробку.
 8. Купуйте менше води в пластику.
 9. Не полощіть білизну під проточною водою і вимикайте воду на деякий час, коли чистите зуби, щоб сполоснути рот досить склянки води.
 10. Віддавайте старі мобільні телефони на переробку.
 11. Використовуйте сірники замість запальничок.
 12. Приходьте до магазину зі своєю екосумкою.
 13. Ні пластиковим пакетам!
 14. Використовуйте електронні квитанції.
 15. Ходіть більше пішки .
 16. Відключайте зарядні пристрої від електромережі.
 17. Використовуйте ганчіркові серветки.
 18. Висаджуйте дерева, квіти .
 19. Збирайте сміття у різні пакети окремо: скло , папір, пластик , батарейки .
 20. Вигулюючи своїх домашніх улюбленців, прибирайте за ними.
 21. Непотрібний одяг та взуття не викидайте у сміття, а утилізуйте, або віддавайте нужденним людям у притулки.
 22. Ні в якому разі не викидайте сміття з вікон.
 23. Не ламайте дерева - це дуже шкодить нашій природі - пам'ятайте про це!

Корисні екологічні звички від Артема Свистунова: