Цю дату відзначають з 1992 року.
Мета екологічної освіти та виховання - навчити правильно поводитись і співіснувати з навколишнім середовищем, не завдаючи йому шкоди, спонукати до правильних вчинків у природі та свідомо берегти і примножувати багатства своєї планети.
Людство використовує природній потенціал нашої планети, майже у двічі швидше, ніж її екосистема може відновитися. Фактично ми по-хижацьки і по- варварськи користуємся ресурсами майже ДВОХ планет ЗЕМЛЯ! Але такий прогрес нашої цивілізації руйнує природній баланс і ставить під загрозу нас самих: пожежі в Австралії, Україні, безповоротна втрата біологічного різноманіття, танення льодовиків, зміна клімату…
В творчому об’єднанні «Розмарин» протягом навчального року впроваджуються виховні орієнтири формування екологічно доцільної поведінки школярів, які створюють підгрунтя для прийняття особистістю екологічно виважених, обгрунтованих рішень.
Вихованці гуртків «Юні медики» та «Медики – екологи» працюють над створенням екологічних проектів: «Альтернативні джерела енергії – використання енергії вітру, сонця, води, біомаси». Створюють Український громадський екологічний кодекс: «Економте воду! Економте електроенергію! Економте тепло! Зробіть офіс зеленим! Станьте екоспоживачем! Бережіть природу!». Працюють над науково – дослідницькими роботами МАН, виступають з ними на наукових Всеукраїнських конференціях, приймають участь у міських конкурсах КП «Київкомунсервіс» – «Обери чисте майбутнє», Київському міському Будинку природи.
Приєднуйтесь!
Море складається з крапель. Змінити ситуацію можна зусиллями кожного з нас. Достатньо зрозуміти, що навіть незначний, на перший погляд, внесок у справу довкілля має величезну цінність. Всього дві-три нові звички зроблять наше життя більш якісним, з меншим використанням природніх ресурсів.
Ми – частина природи і екологія повинна стати нормою життя. Піклуючись про довкілля, ми дбаємо про збереження життя на Землі та здорове майбутнє наступних поколінь.
Екологічні поради від вихованки гуртка "Медики-екологи" Ситник Олени:
- Замініть лампочки на енергозберігаючі.
- Вимикайте комп'ютер на ніч .
- Використовуйте дві сторінки паперу.
- Віддавайте скло на переробку.
- Сушіть випраний одяг на сонці.
- Вимикайте світло.
- Віддавайте газети на переробку.
- Купуйте менше води в пластику.
- Не полощіть білизну під проточною водою і вимикайте воду на деякий час, коли чистите зуби, щоб сполоснути рот досить склянки води.
- Віддавайте старі мобільні телефони на переробку.
- Використовуйте сірники замість запальничок.
- Приходьте до магазину зі своєю екосумкою.
- Ні пластиковим пакетам!
- Використовуйте електронні квитанції.
- Ходіть більше пішки .
- Відключайте зарядні пристрої від електромережі.
- Використовуйте ганчіркові серветки.
- Висаджуйте дерева, квіти .
- Збирайте сміття у різні пакети окремо: скло , папір, пластик , батарейки .
- Вигулюючи своїх домашніх улюбленців, прибирайте за ними.
- Непотрібний одяг та взуття не викидайте у сміття, а утилізуйте, або віддавайте нужденним людям у притулки.
- Ні в якому разі не викидайте сміття з вікон.
- Не ламайте дерева - це дуже шкодить нашій природі - пам'ятайте про це!
Корисні екологічні звички від Артема Свистунова:



