Майстер-клас з малювання "Кульбабки"

Доброго дня, юні художники. Давайте разом намалюємо етюд "Кульбабки". Для роботи приготуємо: лист акварельного паперу А4, гуашеві фарби, пензлики різного розміру - від великих до маленьких, графічний олівець + гумку, "вушні палички" (1-2 шт).

Графічним олівцем намічаємо кульбабки: овали - це квітучі кульбабки, кола - пухнасті шапочки тих, що відцвіли.

Домальовуємо серединки всім квіткам, намічаємо листочки і бутон.

Змішуємо на палітрі (або в кришечці) білу і блакитну фарби - для заливки неба.

Беремо великий плаский (або круглий) пензлик і заливаємо небо, не стараємось малювати надто рівномірно, нехай роботу прикрасять розмиви. Листя і квіти обмальовуємо маленьким пензлем

Ми прописали світло блакитною фарбою приблизно 2/3 листа. Нижню частину композиції поки що залишаємо білою Обираємо салатову фарбу, додаємо до неї трішки білої і малюємо травичку. В кількох місцях ставимо ляпочки жовтого кольору і вписуємо їх у загально салатовий фон трави.

Взявши темно зелену, смарагдову і салатову гуаш заливаємо великі листки, маленькі листочки під квітами і стебла. Змішуємо білу і пару крапель блакитної фарби - пишемо "пухнасті" кульки відцвілих кульбабок.

Чистим пензлем набираємо трішки чистої води у баночку з білилами, розводимо білу фарбу до констистенції густої сметани. Беремо ватну паличку, вмочуємо у білила і ставимо ляпки на "пухнастиках".

Наносимо білі ляпки нерівномірно, притискаючи паличку то легше, то сильніше.

Набираємо на пензлик середнього розміру яскраво жовту гуаш і заливаємо кульбабки, залишаючи трохи білого простору по центру. Кількома жовтими мазками малюємо бутон.

Вмочуємо пензлик у яскраво помаранчеву фарбу - малюємо серединки квіток. Беремо маленький пензель і наносимо невеличкі мазки білої гуаші у напрямку від центру до країв, трішки розмиваючи помаранчевий колір.

Охрою і коричневим кольором пишемо серединки у "пухнастиків". Тонким пензлем наносимо рисочки світло коричневою і помаранчевою фарбою на жовтих кульбабах - від центру до країв, робимо пелюстки. Такі ж мазки малюємо на бутоні. На листках кульбаб додаємо жовтого і трохи білого кольорів - додаємо об'єм.

Пензлем середнього розміру малюємо різноманітні травинки - різної висоти і насиченості по кольору. Ті, що на задньому плані - пишемо більш світло зеленими кольорами на передньому - насиченішими. Використовуємо салатовий, смарагдовий, темно зелений кольори для виконання травки. Білою гуашшю висвітляємо листя кульбаб на задньому плані і намічаємо прожилки.

Домальовуємо темно зеленою фарбою листок кульбаби у лівому кутку композиції. Найтоншим пензлем набираємо коричневу фарбу і ставимо маленькі крапочки на білих пухнастих кульбабах - насінинки. Зеленою фарбою малюємо прожилки на листках.

В серединку жовтих кульбаб наносимо зелену фарбу - тіні. Найтоншим пензлем малюємо коричневі рисочки по пухнастих білих шапочках - від країв до центру.

Беремо ватну паличку, вмочуємо її в білу гуаш і довільно ставимо білі ляпочки на композиції - летючі насінинки. Тонким пензлем в різні сторони по ляпочках малюємо рисочки. Одну риску малюємо найдовшою, на її кінці ставимо коричневу крапочку, так само малюємо решту насінинок. Наш етюд "Кульбабки" завершено.