Майстер-клас з малювання "Тукан"

В цьому майстер-класі намалюємо композицію "Тукан" у змішаній техніці: крапковий розпис і декоративний живопис. Приготуємо для роботи такі матеріали: папір А4 акварельний (або для рисунку), гуашеві фарби, простий олівець+гумка, 4-5 ватних паличок.

Намічаємо на листі розташування тукана- більший відступ робимо знизу, менше зверху, приблизно однакові по краях. Хвилястою лінією внизу малюємо гілку дерева.

Великим овалом по центру малюємо тукана-, видовжені лапки. Трішки вище за середину овала малюємо дзьоб- він у тукана великий і загнутий донизу гачком. У верхньому лівому кутку додаємо листочки.

В нижньому правому куточку намічаємо умовне коло- майбутня квітка. Малюємо папужці крило, око- навколо ока трикутна плямка, нагрудний "комірець", ділимо дзьоб на частинки.

Ділимо коло на 5 частин і малюємо серединку-дзвіночком. У лівому нижньому кутку розташовуємо 3 листочка. Зверху, над пташкою- вішаємо квітучу гілочку. На животі у тукана додаємо ще одну велику плямку- під "комірцем".

Починаємо писати: заливаємо чорним кольором голову, живіт і крило папуги. Смарагдово зеленим малюємо листя.

Яскраво рожевим малюємо квіти у формі сердечок над туканом, фіолетово-рожеву серединку в орхідеї, жовто-салатовий колір наносимо на листя. У верхньому листку робимо фіолетову серединку. Малюємо чорною барвою хвіст пташці.

Обводимо око яскраво помаранчевим, цей же колір використовуємо для дзьоба, лапок. Яскраво червоним пишемо кінчик дзьоба і плямку- на ньому. Помаранчевим кольором малюємо пелюстки орхідеї- залишаючи частину кожної пелюстки незамальованою.

Малюємо яскраво жовті смужки на лапках, жовтим і лимонно жовтим виконуємо заливку животика. Дзьоб тукана пишемо лимонно жовтим кольором, додаємо зелену пляму на нижній частині.

Трикутну плямку- навколо ока, смужки на крилі, хвості і кінчик дзьоба малюємо яскраво блакитним і бірюзовим. Білі місця на орхідеї прописуємо яскраво жовтим, змішуючи із помаранчевим на перетині кольорів- трішки розмиваємо пензлем. Коричневою барвою промальовуємо гілку- на якій сидить тукан. Серединку ока малюємо чорною- залишаючи 2 бліка. Білою гуашшю пишемо нагрудний "комірець", блік на жовтій і червоній частині дзьоба. Бузковою гуашшю ставимо тіні на квітковій гілочці. Обираємо видовжений округлий пензлик середнього розміру- вмочуємо у салатову фарбу і кінчик пензля опускаємо у жовту. Прикладаємо до паперу і трішки притискаємо- малюємо 2 гілочки з листочками. Набираємо темно фіолетову фарбу і маленьким пензлем ставимо цяточки по краю серединки орхідеї. Чекаємо, коли робота висохне-15-20 хв. Беремо ватну паличку або маленький круглий пензлик і починаємо оздоблювати тукана цяточками. На темних місцях робимо сині і чорні цятки, на світлих- жовті, коричневі і білі. Малюємо біля орхідеї листочки, світлі смужки на пелюстках і бліки на квіточках-сердечках. Оздоблюємо різноколірними цятками листя. Світло жовтим кольором малюємо хвилясті лінії по гілці. На орхідеї додаємо коричневим кольором рисочки- для виразності. Наша композиція завершена.