Пластиліновий майстер-клас "Підводний світ"

Доброго дня, сьогодні у нас майстер-клас "Підводний світ". Будемо створювати складну композицію, тож майстер-клас складається з 2 частин.

ЧАСТИНА 1.

Для роботи візьмемо такі матеріали: лист блакитного паперу А5 (14,5х10,5 см), кольоровий пластилін, дощечку для ліпки, графічний олівець+гумка, стеки, зубочистка, ножиці.

Розташовуємо папір вертикально, по краю листа малюємо олівцем хвильки довільної форми.

Ножицями обрізаємо зайвий папір, стараємось не вирівнювати хильки - всі мають бути трішки різними.

У нас має вийти приблизно такий шаблон. Його можна також перемалювати з екрана, або роздрукувати на принтері.

Беремо синій пластилін, розкатуємо тонку довгу "ковбаску" і викладаємо її по хвилястому краю.

Оздоблюємо синім пластиліном весь край паперу.

Графічним олівцем робимо ескіз мешканців моря: малюємо рибку, морського коника, медузу, морські хвилі і водорості на дні.

Малюємо приблизну форму - для розміщення рибок на композиції.

Шматочками червоного і фіолетового пластиліну викладаємо водорості на дні. Притискаємо пальцем зверху вниз, щоб гарно закріпити пластилін.

Катаємо з червоного, яскраво червоного, помаранчевого пластиліну ковбаски, розплющуємо пальцем і складаємо їх у "змійки". Це будуть підводні рослини.

Закріпляємо іх у нижньому лівому кутку. Нижню частину водоростей закриваємо шматочком жовтого пластиліну, зубочисткою наносимо маленькі точки.

Ліпимо морські хвилі: у верхньому лівому кутку викладаємо із змішаного зеленого і білого пластиліну хвильки.Додаємо синьо-зелену хвилю.

Розкатуємо тоненькі білі "ковбаски" - ліпимо імітацію білої морської піни. Частину "ковбасок" сильно притискаємо пальцем, решту лишаємо тоненькими.

Викладаємо із суміші зеленого і жовтого пластиліну морського коника. Червоно-жовта "петелька" - плавник коника, "змійка" - гребінець. Зубочисткою наносимо штрихи, відщипуємо маленькі шматочки червоного пластиліну, катаємо кульки і викладаємо по конику.

Із тонкої зеленої "ковбаски" ліпимо рослинку. Змішуємо зелений і жовтий - ліпимо корали. Шматочки пластиліну видовжуємо у формі краплі - товстою круглою стороною догори. Синім, блакитним та червоним пластиліном - розкатавши "ковбаски" - викладаємо медузу.

Розкатуємо синю і білу "ковбаски", зліплюємо їх між собою і закручуємо у спіраль - щупальце медузи готове. З кульки фіолетового пластиліну робимо око морському конику.

Додаємо ще 4 щупальця медузі. Беремо білий і синій пластилін, ліпимо блакитні і білі кульки і розкладаємо по композиції - повітряні бульбашки. На зелено-жовтих коралах зубочисткою робимо ямки. На сьогодні це останній етап 1 частини МК "Підводний світ". Кладемо роботу у чистий полієтиленовий пакетик або пластикову коробку з кришкою підходящого розміру - щоб робота не забруднювалась.

Далі буде...