Допоможемо птахам взимку

Це екологічний проект гуртківців ’’Медиків – екологів’’ ТО Розмарин, який стартував на початку грудня. Виховати удітей екологічну культуру – одне з найактуальніших завдань усіх позашкільних закладів нашої країни.

Юним медикам – екологам небайдужі проблеми довкілля, а особливо проблеми маленьких створінь – пташок, яким важко вижити в природі, а особливо взимку. Вони майструють годівнички, слідкують за вчасним поповненням корму в годівнички, навчаються спостерігати за ними, складають вікторини, анкети, декламують вірші.

Птахи є окрасою нашого довкілля, вони – незамінні помічники в садах і на полях. Птахи, які зимують в Україні , потребують нашої допомоги. Із десяти синичок до весни доживає лише одна. Синиці винищують шкідливих комах цілий рік, з’їдаючи за день їжі в 2- 2,5рази більше ,ніж власна вага. Родина великих синиць рятує від шкідників до 20 дерев.

Тож підгодовуючи взимку наших маленьких друзів, ми збережемо популяцію корисних і красивих істот.

Щоб допомагати птахам взимку, необхідно заздалегідь готуватися, збирати вдома насіння динь, кавунів, кабачків, огірків. А насіння соняшника (не смажене) дуже люблять снігурі та синиці (дуже добре ледь – ледь роздушити насіння пляшкою чи качалкою). Овес їдять вівсянки, а також чубаті жайворонки, посмітюхи й польові горобці. Просо, пшоно – найулюбленіша їжа вівсянок і жайворонків, крім того, просо їдять куріпки, синиці та горобці. Насіння з кавунів– синиці та повзики, гарбузове насіння - синиці, насіння дині – не залишить байдужою жодну пташку. Сире несолоне м'ясо і сало, сирі та відварені кістки – це чудовий засіб для спостереження за акробатичними етюдами, на які здатні лише синиці. Горобина і бузина (зібрані в кетяги й розвішані на деревах) – найліпший подарунок дроздам. Насіння ясеня – улюблений корм для снігурів, насіння бур’янів (лобода, кропива, лопух, кінський щавель) – найдешевший і дуже корисний корм для зерноїдних птахів. Крихти білого хліба та чорний хліб шкідливий для всього птаства, він важко перетравлюється і може зашкодити пташці.

На уроках праці в школі, в гуртках екологічного спрямування, можна виготовляти годівнички для птахів.

Для виготовлення годівниць можна використовувати порожні пластикові пляшки чи картонні коробки або зробити годівнички з фанери чи дерева.

Головне, щоб конструкція витримувала складні погодні умови. А корм повинен бути захищеним від опадів чи снігу.

Підгодівля сприяє не лише збереженню популяції птахів, а й залученню їх до гніздування в певній місцевості. У годівницю з дахом можна додавати корм раз на тиждень, без даху – потроху щодня. Кожен повинен усвідомити, що птахи - наші справжні друзі й помічники, і відповідно ставитися до них. Якщо бути уважним, то можна зовсім по – іншому побачити знайомі, здавалося б речі, помітити чималого цікавого у щоденному житті птахів та інших тварин. Нехай же супутниками вашими завжди будуть допитливість, наполегливість, доброта.