Підсумкове заняття в гуртку "Розмарин"

25 травня в гуртку «Юні медики» ТО «Розмарин» відбулось підсумкове заняття. Враховуючи, що проблема тютюнопаління серед дітей та підлітків набула в наш час особливої гостроти, тема була вибрана невипадково. А ще й 31 травня – Всесвітній день без тютюну. Під час заняття  вихованці висловлювали свою думку щодо куріння, відповідали на питання анкети, обговорювали тест: «Паління» та  відповідали на твердження: правильно або неправильно, створювали малюнки, адже будь – який малюнок, хоч би яким примітивним він не був, дійсно приверне увагу вихованця. Називали заняття, які відірвуть від паління підлітків, складали список корисних звичок.  Добре відомо, що тютюнопаління – це форма наркотичної залежності. Тютюновий дим містить понад 4000 різних хімічних сполук. Нікотин, що міститься в тютюнових виробах, електронних сигаретах (вейп) – сильна отрута, яка здатна викликати захворювання органів дихання, травлення, серцево- судинної системи та негативно впливає на репродуктивну функцію організму тощо. Запалена цигарка – це «унікальна хімічна лабораторія»: в тютюновому диму знайдено окис вуглецю, синильну, мурашину, сірчану та ін. кислоти, сполуки свинцю, миш’яку, радіоактивний полоній, тютюновий дьоготь, аміак, метиловий спирт та ефірні масла. Близько 40 речовин, що входять до складу тютюнового диму, мають канцерогенну дію, тобто стимулюють утворення злоякісних пухлин. Курці мають схильність до гострих і хронічних респіраторних захворювань. У запеклих курців може знижуватись гострота зору, слуху. Куріння отруює життя не тільки активним, але й «пасивним» курцям, а також є причиною значного підвищення тиску й розвитку гіпертонічної хвороби. Лише за один рік від наслідків куріння в світі помирає 4 млн людей.

11 видів занять, які відірвуть вас від паління:

Малювання, співи, біг підтюпцем, велосипедний спорт, танці, слухання, бесіда, спортивні ігри, вдихання пахощів, плавання, стрибки та ін.  

Кодекс здоров’я
    • Здоров’я – не все, але усе без здоров’я – ніщо!
    • Здоров’я – не тільки фізична сила, але й душевне милосердя.
    • Здоров’я – це душевна культура людини: доброта, надія, віра і любов до тих хто тебе оточує.
    • Здоров’я – це любов і повага до людини: стався до людини так, як би ти хотів, щоб ставилися до тебе.
    • Здоров’я – це стиль твого життя: стиль життя – джерело здоров’я і джерело всіх бід, все залежить від тебе і від стилю життя.
    • Хочеш бути здоровим – потоваришуй з фізичною культурою, чистим повітрям і здоровою їжею: користуйся всім, але нічим не зловживай.
    • Здоров’я – це фізична і гігієнічна культура нашого тіла: немає нічого красивішого, ніж людське тіло.
    • Здоров’я – це твоя здатність задовольняти в розумних межах потреби.

Отже, вибір за вами. Щиро бажаю вам, щоб він був правильним, сприяв би вашому становленню, самовизначенню і самоствердженню як особистості. Будьте здорові і нехай збудеться в житті все, про що ви мрієте.