Відвідування Музей води

10 червня вихованці ТО «Розмарин» відвідали Водно-інформаційний центр (Музей води) – так його називають в народі. Мета відвідування - поглибити знання про зародження та появу води на нашій планеті, усвідомити вагомість збереження водного потенціалу на нашій планеті та застерігти від неекономного її використання. Водно-інформаційний центр, або Музей води, відкрили у 2003 році. Його розмістили у найстарішій у Києві водонапірній вежі й проектували разом із данськими майстрами. Можливо тому, що саме данці, порівняно з іншими мешканцями Європи, споживають найменше води – усього 120 літрів на добу на одну особу. В Україні показник майже утричі вищий. Найперше, що привернуло увагу - довжелезний акваріум, населений дніпровською рибою. Її навмисне виловили й адаптували, щоб створити мініатюрну копію Дніпра.

Минули акваріум -заходим до ліфта й спускаємся глибше у підземелля. Тут і розташувалася основна частина експозиції.

Атмосфера відповідна: пахне землею і вологістю, десь неподалік чути шум води. Це імітація незакручених кранів з яких постійно тече вода: тут повна раковина, повна ванна, не відрегульований змив у бачку. Все це є демонстрацією нераціонального споживання води.

За словами провідного наукового співробітника Водно-інформаційного центру Ольги Островської, такі витрати води подекуди сягають 50%. І серед причин не лише несправності у сантехніці, але й шкідливі побутові звички. «Більшість із нас, коли чистить зуби, не закручує кран. А якщо набрати води у склянку, цього якраз вистачить на процес, і зайвого не витратиш», – каже вона. Імітація кримської печери – одна з частин експозиції Водно-інформаційного центру. Тут вихованці спостерігали за звичними природними явищами (громом, дощем, гейзерами) у мініатюрі. Було дуже цікаво, коли «закутували» у велетенську мильну бульбашку. Багато в музеї і живих мешканців. Акваріуми тут населяють не лише риби з Дніпра: їхні сусіди – японські коропи кої. Відвідувачів попереджають: руки у воду не занурювати, лише піднести долоню до поверхні і почекати, поки хтось із водних мешканців самостійно до вас наблизиться.

Поради екскурсовода потрібно швидко втілювати в життя: чуєш крапає вода – миттю біжи закручувати кран, розповідай батькам, що воду потрібно берегти, як найцінніший скарб!