Круглий стіл «Духовно-моральний розвиток особистості крізь призму поглядів, ідей Григорія Сковороди»

Великий наш філософ щедру залишив нам спадщину по собі: обсягом широку, змістовно глибоку і щодо світогляду свого – чисту та моральну.
Павло Тичина

Проблема духовно-морального розвитку особистості нині постала гостро як ніколи. Розмитість і девальвація вироблених віками духовних цінностей, утрата ціннісних орієнтирів, не сформованість у значної частини дітей та учнівської молоді духовної культури, толерантності, милосердя, доброти сприяли створенню своєрідного духовного вакууму, який відкрив простір для порушення ними правових і моральних норм; розширення діапазону небезпечної поведінки дітей і молоді.

У контексті зазначеного актуальним питання здійснення аналізу проблеми духовно-морального розвитку дітей та учнівської молоді, визначення та обґрунтування аспектів їх духовно-морального розвитку на засадах духовної спадщини класика національної педагогіки Г.C. Сковороди, який за визнанням ЮНЕСКО входить у п’ятірку мудреців всіх часів і народів.

У Центрі позашкільної роботи Святошинського району міста Києва 3 грудня 2021 р., у рамках реалізації започаткованого Центром проєкту «Ідемо за Сковородою», відбувся круглий стіл «Духовно-моральний розвиток особистості крізь призму поглядів, ідей Григорія Сковороди», присвячений 299 років від дня народження Григорія Савича Сковороди.

Метою круглого столу було: здійснити аналіз поглядів й ідей Григорія Сковороди крізь призму сучасності та розкрити їх сутність у процесі духовно-морального розвитку учнів.

Завдання круглого столу:

  • Розкрити актуальність поглядів, ідей видатного українського філософа, педагога Григорія Сковороди про духовно-моральний розвиток особистості для сучасної освіти
  • Визначити шляхи реалізації педагогічних ідей Григорія Сковороди в освітній практиці
  • Популяризувати вивчення ідей, морально-світоглядних принципів Григорія Сковороди серед учасників освітнього процесу
  • Сприяти взаємоінтеграції досвіду учасників круглого столу щодо використання творчої спадщини Григорія Сковороди в освітньому процесі

Учасниками круглого столу були педагогічній працівники Центру позашкільної роботи Святошинського р-ну м. Києва, викладачі та студенти Київського міжнародного університету: КиМУ.

Дякуємо за співпрацю!