Семінар-тренінг «Професійний портрет методиста у контексті сучасних викликів»

У співпраці з Інститутом післядипломної освіти ім. Б. Грінченка методистами Центру позашкільної роботи Святошинського району м. Києва, 16 жовтня, було проведено семінар-тренінг для методистів, заступників директорів та керівників гуртків міста Києва. Захід було проведено у межах програми підвищення кваліфікації за навчальним модулем «Методист сучасного закладу позашкільної освіти: ролі, функції, модель професійної компетентності».

Метою семінару-тренінгу було: сприяння формуванню в учасників бачення перспектив власного професійного розвитку у контексті модернізації освіти в Україні, стимулювання процесу якісних змін у професійній діяльності.

Під час заходу учасники мали змогу актуалізувати знання щодо: сутності понять «компетентний методист», «професійні компетентності методиста»; місії, нових ролей, функцій методиста сучасного закладу позашкільної освіти; структури компетентності методиста, її складових; шляхів розвитку професійних компетентностей методиста; сформувати бачення перспектив власного професійного розвитку, визначити потреби у вдосконаленні та оновленні практики роботи, отримати задоволення від емоційно-психологічного аспекту участі в заході.

Семінар-тренінг був побудований у форматі різноманітних вправ та діалогічних обговорень, спрямованих на активну участь учасників. Підбиття підсумків супроводжувалося вправою «Дорога», що сприяло конкретизації отриманих знань та визначенню подальших шляхів розвитку кожного учасника.

Такі заходи забезпечують постійний професійний розвиток педагогічних працівників, підвищують якість освіти в цілому та сприяють формуванню партнерських зв’язків із закладами освіти м. Києва.