Семінар-тренінг «Шкільний булінг» у 253 школі

В рамках проекту «Стоп булінг», який реалізується в закладах освіти за ініціативи Центру позашкільної роботи, 20 листопада 2018 року відбувся семінар-тренінг «Шкільний булінг: причини, наслідки, протидія» для вчителів суспільствознавчих дисциплін. Семінар проводився на базі закладу загальної середньої освіти №253.

Модераторство семінару здійснювали: Ковганич Галина Григорівна, Молчанова Марія Юріївна, методисти ЦПР, Спіжева Тетяна Луківна, вчитель суспільствознавчих дисциплін спеціальної школи інтернат №15.

Метою семінару-тренінгу було визначено обговорення актуальності явища булінгу в дитячому середовищі, його причин, наслідків, питань профілактики та протидії булінгу.

При обговоренні перевага віддалася інтерактивним вправам: мозковому штурму, дискусіям, аналізу ситуацій в малих групах.

Учасники семінару-тренінгу мали можливість ознайомитись з сучасними дослідженнями з проблеми: а саме Дитячого Фонду ЮНІСЕФ, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка, з нормативно-правовою базою про захист дітей від насильства, сучасною літературою, що висвітлює проблему, методичними рекомендаціями «Булінг у дитячому середовищі: шляхи ефективної профілактики та дії». Вчителі активно працювали, окреслили план дій щодо профілактики та протидії булінгу.