1 березня – Всесвітній день імунітету

Юні гуртківці ТО «Розмарин» на своєму занятті обговорювали цю важливу проблему людства. Адже тільки 10% людей можуть похвалитись потужним імунітетом, що захищає їх від переважної більшості захворювань. Ще 10% мають вроджений імунодефіцит. Вони хворіють досить часто. У решти 80% сила імунної системи безпосередньо залежить від умов і способу життя. Так, 80% імунної системи знаходиться у кишковику. Щорічно 1 березня відзначається «Всесвітній день імунітету», який відзначається за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони здоров’я з 2002 року.

Початок весни — приємна і довгоочікувана пора року, коли природа навколо нас починає оживати. Але не варто забувати про те, що наш імунітет напружено працював всю зиму, захищаючи організм і його потрібно підсилити та зміцнити навесні.

Імунітет — це здатність організму захищатися від живих тіл, які несуть в собі ознаки генетичної несумісності. Так як і нервова система, імунна здатна навчатися: вона аналізує свій досвід, запам’ятовує його і передає наступним поколінням клітин. Оскільки її тканини дуже активні і безпосередньо приймають участь у процесі передачі інформації, вони часто піддаються впливу енергії, що може змінити саму клітину на генетичному рівні. Всім людям потрібно пам’ятати на скільки важливий захист і підтримка вашої особистої імунної системи. Найбільшу напругу для імунної системи завдає інфекція, яку вона не здатна побороти. Ніколи не ігноруйте такі симптоми як: лихоманка, нічна пітливість, збільшення лімфатичних вузлів. Дотримуйтесь гігієни порожнини рота, вчасно лікуйте пошкоджені зуби. Періодично проходьте медогляд і обов’язково лікуйте виявлені захворювання, щоб імунітет ще більше не ослабився під дією тієї чи іншої інфекції.

Нерозбірливе вживання антибіотиків, без призначення лікаря, також дуже ослаблює імунну систему і може привести до появи грибкових захворювань. Деякі групи ліків пригнічують імунітет. До них належать:

  • препарати, які застосовують при хіміотерапії раку;
  • препарати, які стимулюють відторгнення тканини у людей, яким були пересаджені органи і тканини;
  • кортикостероїди та стероїди (кортизон, преднізолон і інші).

Небезпеку для імунної системи приносять переливання крові через стресовий вплив білків несумісних із Вашим організмом. Значно ослаблюється імунітет під дією іонізуючої радіації, так як викликає захворювання щитоподібної залози.

Всі хімічні речовини, які сприяють виникненню онкологічних захворювань, відповідно наносять шкоду і імунній системі. Уникайте поліненасичених рослинних олій, вживайте менше білків тваринного походження, зведіть до мінімуму вживання молока та молокопродуктів, особливо якщо Ви схильні до алергій. До свого раціону постійно включайте продукти і трави які зміцнюють імунітет. Це — ехінацея пурпурова, алое, часник, лимони, астрагал, лакричник, радіола рожева та інші.

Молода наука психонейроімунологія підтверджує взаємозв’язок розуму, нервової та імунної системи. В більшості випадків ці зв’язки є хімічними та здійснюються за участю малих білкових молекул, які служать передавачами міжклітинної інформації. Тому такі емоційні стани, як горе чи депресія можуть розладнати імунітет, так як і любов може підсилити його.

Важкі фізичні навантаження, особливо у ранкові години, знижують опірність організму до інфекції, так як сповільнюють вироблення лімфоцитів. Надлишкове вживання цукру пригнічує імунну систему, знижуючи активність антитіл, які борються з інфекціями.

У звичайному листковому чаї міститься речовина L-теанин, яка в 5 разів підвищує опірність клітин імунної системи. Сильнодіючі ліки, які допомагають зняти біль та зцілюють від багатьох хвороб — це сміх. Під час сміху виробляється серотонін — гормон радості, який стимулює імунну систему і покращує її здатність до опору. Шанс підтримати та підсилити особистий імунітет є майже у кожної людини, було б лише бажання, сила волі і мужність, щоб здійснити певні дії на шляху до оздоровлення.