17 квітня – День довкілля в Україні!

«Тільки коли буде зрубано ОСТАННЄ ДЕРЕВО,
Тільки коли буде отруєна ОСТАННЯ РІЧКА,
Тільки коли буде спіймано ОСТАННЮ РИБУ,
Тільки тоді ви зрозумієте,
Що неможливо Їсти Гроші».
                                     Індійське пророцтво

День навколишнього середовища в Україні відзначається кожної третьої суботи квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про день навколишнього середовища». Це є доказом того, що українське суспільство виявляє зацікавленість до розв’язання екологічних проблем. Адже чистота краю починається з чистоти власної оселі, вулиці, села та міста. Кожен краянин, небайдужий до проблем природи, має зробити свій внесок у спільну справу, щоб з чистою душею та затишним довкіллям вітати щедру українську весну. Гуртківці ТО медиків – екологів «Розмарин» - це юні друзі природи не байдужі до екологічних проблем довкілля, і в своїх роботах створюють сумну картину довкілля України, але в той же час з вірою в серці змальовують планету майбутнього чисту та здорову. Ось над такими проблемами працювали юні медики: зміна клімату, знищення лісів, сміття та проблема утилізації упаковки, зникнення рослин і тварин, руйнівне сільське господарство, викиди від автотранспорту, генетично модифіковані організми (ГМО), забруднення водних ресурсів, атомна енергетика. Можливо, Ви все ще вважаєте, що зміна клімату не складає проблеми для середньостатистичної людини. Але вже доведеним є факт, що середня температура Землі збільшилася майже на 1 градус Цельсія за останні декілька десятиліть. Як наслідок, сьогодні ми є свідками того, як підвищується рівень океану, тануть льодовики, збільшується кількість ураганів та інших природних катастроф у світі. Кожний із нас здатен зменшити наслідки зміни клімату. І найважливішим є те, що для цього не потрібно докладати зусиль, а лише свідомо споживати задля того, щоб зберегти довкілля та планету, яка є домівкою і домівкою наших дітей…

Левову частку викидів парникових газів (більше 50%) спричиняє наше споживання. Коли ми розганяємо наш автомобіль чи використовуємо електроприлади, спалюється викопне паливо і в атмосферу викидаються парникові гази. Загроза пришвидшення зміни клімату збільшується щоразу, коли ми вмикаємо світло в кімнаті. Тільки використання енергії сонця, вітру та біомаси призупинить катастрофічне підвищення температури планети.

Сміття та проблема утилізації упаковки. Зайдіть до найблищого супермаркету і уявіть, що вся ця кількість яскравої та привабливої упаковки через декілька днів буде сміттям. 90% упаковки це пластик, який не переробляється і не утилізується. Чим більше ми споживаємо, тим більше ми сприяємо накопиченню сміття. Кожного разу нам в супермаркетах безкоштовно пропонують поліетиленові пакети, це потенційне сміття яке сотні років лежить в землі і не руйнується. Не можна спалювати сміття це небезпечно для здоров’я через викиди діоксинів, які викликають онкокозахворювання.

Зникнення тварин та рослин. Через інтенсивний промисловий вилов риби запаси у світовому океані зменшилося більше, ніж в 100 раз. Через варварське полювання та вирубку лісів в Україні практично не залишилось ведмедів, чорних лелек, оленів, рисі, дрофи, міноги української, чорного грифу. Через незаконну торгівлю перед вимиранням опинилося більшість первоцвітів – підсніжник, сон-трава, крокус, пролісок, конвалія та багато інших. Ідея малюнку Максима – «Хатинки в лисички нема» - бо вирубали ліс. Хіба це не проблема і не хвилювання за тваринний світ?

Викиди від автотранспорту. 80% всіх викидів парникових газів які спричиняють зміні клімату належать автотранспорту. Транспортна галузь у всьому світі переживає розвиток, а отже зростають і обсяги викопного палива. Світові нафтові корпорації не зацікавлені в розвитку економічних авто через втрату значних прибутків за рахунок економії пального. Через зростання кількості авто знищуються ландшафти задля будування нових швидкісних доріг. Київ, зелене місто, перетворено на суцільну автостоянку, центр міста загазовано та забито авто, неможливо пересуватися тротуаром, не кажучи вже про користування велосипедом. Кожного разу, заводячи двигун автомобіля, Ви прискорюєте зміну клімату. Забруднення водних ресурсів За останні 40 років споживання прісної води зросло у двічі. У той самий час скид нітратів у світовий океан зріс у двічі. 1,1 мільярд людей не мають постійного доступу до питної води.

Зникнення лісів. За останні 300 років людство знищило 6 млн. кв.м лісів. Це більше ніж площа Європи. Суцільні вирубки в Карпатах, варварське лісоведення призвело до катастрофічних повенів та зсувів, порушення гідрологічного режиму та кліматичного балансу, міграції та знищенню тварин, птахів. День Довкілля це саме той день, коли ми мусимо замислилися, що ми зробили з нашою планетою!