22 квітня - Всесвітній День Матері-Землі

Яка прекрасна наша планета! Сьогодні вона іменинниця! 22 квітня - не звичайна дата! Сьогодні жителі нашої планети відзначають Всесвітні день Матері – Землі (Міжнародний день Землі).

Чудовий допис, не тільки своїм вихованцям, а й усім нам, до Дня Землі підготувала Віра Валентинівна Литвиненко, керівник ТО медиків-мікробіологів "Первоцвіт".

Всесвітній день Землі – свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа. Вперше день Землі був відзначений у 1970 році і з того часу щороку відзначається 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Офіційно, починаючи з 2010 року в наших календарях на міжнародному рівні з’явився знаковий День – Всесвітній день Матері-Землі, що відзначається 22-го квітня. В цей день в США відзначався День дерев, до того ж дерево часто символізує життя. Здоров’я і екологія нашої планети безпосередньо залежить від наявності на ній цих прекрасних творінь природи.

Земля – наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватись життям у всій її красі і різноманітності. Як любляча мати живить,одягає і виховує нас. На сьогодні, в період пандемії covid-19, особливо гостро відчуваємо це. І День Матері-Землі – це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля, як їх спільного дому, відчути нашу взаємну залежність один від одного. У день Землі в різних країнах світу, за традицією, лунає Дзвін миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Дзвін миру – символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства і солідарності народів. І водночас – це заклик до дій в ім’я збереження миру і життя на Землі, збереження людини і культури.

У День Матері-Землі ми закликаємо всіх учнів, їх матерів, батьків, братів, бабусь і дідусів підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих проблем. Що людина посіє – те й пожне – будемо про це пам’ятати. Потрібно відродити традиції українського народу щодо шанобливого ставлення до навколишнього природного середовища і не забувати, що Земля – Батьківщина всіх народів. Дбайливе ставлення до природи навколишнього середовища - важливий крок кожного українця в повсякденному житті.