3 травня - Міжнародний день Сонця

«Ми самі створюємо світ, що нас оточує» - Річард Бах.

Вихованці гуртка «Медики – екологи» ТО «Розмарин» теж долучились до відзначення цієї дати, вони створили малюнки та плакати. Щорічно, починаючи з 1994 року, європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії організовує святкування Дня Сонця, щоб привернути увагу до можливостей використання відновлюваних джерел енергії. Сонце - могутнє джерело космічної енергії. Воно дає світло й тепло, необхідні для рослинного і тваринного світу, і формує найважливіші властивості атмосфери Землі. Сонце, вітер, морські хвилі і біомаса є енергетичною сировиною, яка постійно оточує нас і яку легко використовувати. Її не треба видобувати з землі. Вона не призводить до утворення радіоактивних відходів, а токсичних зовсім не виробляє. Це - відновлювана енергія. День Сонця - це саме день, коли ми мусимо замислитися, що ми зробили з нашою планетою та як людству долучатись до використання сонячної енергії.

Цікаво про Сонце: Сонце – зірка. І вона перебуває стосовно землі найближче з усіх зірок Всесвіту. Справді, скажімо, найближча до нас (після Сонця) зірка Проксіма із сузір’я Альфа Центавра розташована від Землі у 2500 разів далі, ніж Сонце. Діаметр Сонця неймовірно перевищує діаметр Землі: якби можна було в середині Сонця щось розташувати, то Земля б там умістилася понад… мільйон разів. Ще одна цікавина: Сонце перебуває на відстані у 400 разів більшій, аніж Місяць, але з Землі обидва світила виглядають ніби однакового розміру. Творець так усе влаштував, що Земля розташована на оптимальній віддалі від Сонця: воно обігріває нашу планету, але не спалює. Уявляєте – якби відстань зменшилася лише на 1%, Земля б застигла, а якби збільшилася на 5% — все живе згоріло б.

Людство віддавна побожно ставилося до Сонця. Бог Ра - у Стародавньому Єгипті; англійський - Стоунхендж, який вважають моделлю Сонячної системи. У давніх українців було аж чотири боги Сонця, на чотири пори року. Хорс – зимове, або ж «вовче» Сонце — зображувався з мечем, символізував стриманість, холоднокровність, витримку та був покровителем воїнів і юнаків.

Ярило — бог пристрасного, буйного весняного Сонця, під чиїм поглядом розвивається зело, сходить насіння, зароджується кохання і зачинається плід.

Дажбог – Бог літнього Сонця — уявлявся верхи або в колісниці, ошатно вбраним, у золотих обладунках, із вогненним щитом (сонячне проміння влітку – це відбиток сяйва божественного щита). Дажбог був статечним, благородним і вважався Богом над усіма богами.

Сварог — бог осіннього сонця, що віддалилося від землі й майже не гріє. Сварог, небесний коваль, а під час війни – воїн з мечем, вбачався нашими пращурами старшим чоловіком, мудрим і поважним, тим, хто створив Всесвіт. Не випадково у давньоукраїнській міфології Сварогом називали Космос.

Отже, забираючи частину сонячної енергії, треба не принести серйозних змін в енергетичний баланс планети. Останнім часом використання сонячної енергії стає все більш популярним. Це пов'язано з подорожчанням інших видів енергії. Сьогодні виробляється велика кількість різних товарів, що працюють на сонячних батареях. Цей вид енергії є дешевим і екологічним, дозволяє уникнути видобутку і спалювання палива. Завдяки можливості використання його енергії можна суттєво скороти використання викопних ресурсів для обігріву приміщень.