До Дня домашніх тварин від гуртківців ТО «Розмарин»

«Юні медики-екологи» підготували про своїх улюбленців цікаві матеріали. Девіз Всесвітнього дня домашніх тварин: "Ми відповідаємо за тих, кого приручили". Щороку 30 листопада в багатьох країнах відзначають Всесвітній день домашніх тварин (World Day Pets). Ідея заснування цього свята належить учасникам Міжнародного конгресу прибічників руху на захист природи, що проходив у Флоренції (Італія) в 1931 році. Тоді різні екологічні організації та природоохоронні товариства заявили про готовність організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на виховання у людей почуття відповідальності за все живе на планеті, зокрема й за домашніх тварин. Цього дня зоозахисники намагаються привернути увагу людей до проблеми жорстокого поводження з тваринами. Окрім того, багато притулків цього дня організують день відчинених дверей. Подеколи тварини, які утримуються там, у такий день знаходять новий дім. В Україні на офіційному рівні День домашніх тварин не святкують. Але, за словами захисників тварин, це привід приділити більше уваги своїм братам меншим. Домашні тварини – не розвага, а члени сім'ї. День хатніх улюбленців покликаний нагадати про почуття відповідальності за все живе на планеті, зокрема тварин. Девізом цього свята стала цитата зі знакового твору французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері "Маленький принц", яка звучить так: "Ми відповідаємо за тих, кого приручили". Свято також має привертати увагу широкої громадськості, особливо молодого покоління, що тварини не є об’єктом розваг і вимагають до себе гуманного ставлення; що тварини – живі істоти, яких неприпустимо дарувати як забавку, яку можна просто викинути, коли вона набридне чи стане незручною. Shutterstock згідно зі статистикою, близько чверті всіх бездомних тварин – це колишні домашні улюбленці, які з різних причин опинилися на вулиці. "Часто власники виявляються не готовими до того, що тварина потребує щоденного догляду, лікування та турботи.

Адже, на жаль, багато людей, заводячи домашніх тварин, будь то собака, кішка, екзотичні види птахів або риб, не усвідомлюють що тварина в будинку або квартирі — це, перш за все, величезна відповідальність. Недостатньо просто вчасно годувати або вигулювати свого улюбленця, він вимагає постійного догляду, уваги та виховання. Необхідно також турбуватись про улюбленців, вчасно відвідувати ветеринара, робити необхідні щеплення. Не можна забувати і про оточуючих вас людей, намагатися зробити все можливе, щоб його утримання, вигул та перевезення не завдавало незручності іншим.

Домашні тварини, які живуть пліч-о-пліч з людиною, постійно потребують її підтримки, турботи та догляду. Але натомість вони дарують нам свою любов та відданість. Домашній улюбленець часто замінює своєму господарю близьку людину, рятуючи від самотності та смутку, знімаючи стрес, а іноді й захищаючи від ворогів.

Цікаві факти про домашніх улюбленців

За допомогою нявкання кішки спілкуються тільки з людьми, у спілкуванні між собою вони використовують інші звуки.

Кінчик носа кішки має свій неповторний малюнок, так само як відбитки пальців у людини.

Нормальна температура тіла кішки — 38 градусів.

Порівняно з собаками пам’ять у кішок є кращою.

Кішки неймовірно охайні. Вони приділяють вилизуванню шерсткі чверть свого часу! Але вони доглядають за собою не тільки заради чистоти та акуратності. Кішка злизує з шерсті речовину, що містить вітамін D, який необхідний задля її здоров’я та життєдіяльності.

За кількістю улюблених домашніх тварин кішки б’ють всі рекорди.

Собаки здатні розрізняти кольори. Їх світ не є чорно-білим. Однак їх палітра не така широка, як у людини. Шум грози часто викликає біль у вухах собаки. Якщо ви бачите, що ваш вихованець злякався грози, насправді це може бути реакція на біль у вухах. Собаки здатні запам’ятати понад 250 слів та жестів, а також рахувати до 5.

У світі налічується понад 700 пород собак.

У собак дуже розвинений нюх, вони постійно обнюхують повітря, землю й прилеглі об’єкти для того, щоб зорієнтуватися у просторі. Нюховий центр головного мозку розташовується на лобі собаки відразу над очима.

Хом’яки бувають дуже різними — довжина їх тіла варіюється від 5 до 34 сантиметрів. Однак будь-якого представника цього виду легко впізнати по добре розвиненим защічним мішкам. Цим вони нагадують бурундуків.

Існує понад 20 порід хом’яків.

У хом’яків поганий зір, вони не розрізняють кольори, зате володіють прекрасним нюхом і слухом. Хом’яки досить кмітливі — вони запам’ятовують своє прізвисько, пам’ятають родичів і можуть навчитися декільком трюкам.

Хом’яки здатні переносити в своїх защічних мішках запас корму, вага якого становить 20% від маси їх тіла.

Існує понад 150 різноманітних забарвлень шерсті кроликів, але при цьому нараховується лише 5 кольорів їх очей: коричневий, сіро-блакитний, блакитний, рожевий та мармуровий.

З першого погляду може здатися, що у кроликів лише декілька великих передніх зубів, але насправді їх аж 28.

У кроликів відмінна здатність до запам’ятовування певних речей. Наприклад, вони легко запам’ятовують власне прізвисько, їх легко привчити до лотка. Причому останнє зробити набагато легше, ніж у випадку з кішками.

Тож дбаймо про своїх улюбленців, а вони неодмінно подарують нам свою любов та вірність.