До Міжнародного Дня птахів

1 квітня – Міжнародний День птахів (День зустрічі птахів), який щороку проходить в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково, адже першого квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів, а також час повернення птахів із вирію. Мета – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу.

Птахи живуть на планеті понад 150 млн. років, немає на Землі куточка де б їх не було. Неоціненну користь приносять птахи людині. Вчені підрахували, що на ділянці площею 1 кв.км. птахи знищують не менше ніж 25 кг. комах, а пара синиць може «обробити» за день близько 40 яблунь, збираючи шкідників. Дятли віддають перевагу короїдам, сіра мухоловка – летючим комахам, переважно мухам; іволга живиться волохатою гусінню. Птахи знищують не лише шкідливих комах , а й гризунів, які часто завдають збитків урожаю сільськогосподарських культур. Сови та більшість денних хижих птахів з‘їдають величезну кількість гризунів. Сойка сприяє поширенню дерев, збирає про запас жолуді та ховає біля пнів під листя в інших місцях. Шпаки, дрозди та омелюхи – восени та взимку живляться ягодами горобини, калини, бузини, насіння яких розносять на значні відстані, розмножуючи кущі. Крім цього, птахи створюють необхідний ланцюг у ряді живих істот, забезпечують рівновагу в боротьбі за існування у тваринному світі. Учні творчого об’єднання медичного гуртка «Первоцвіт» готуються до цього екологічного свята і до міського конкурсу «Птахи мого дитинства». Команду очолив капітан – Нагорний Слава з обраним девізом - «З нами ті, хто прагне в радість, дарувать , як сонце з неба; Щоб пташок оберігати - добросердним бути треба!» Учні ще до канікул приготували на конкурс плакат «Птахи – наші друзі» і Хохлова Софія та Нагорний Слава сфотографувались з ним , щоб світлину надіслати в КПДЮ. (мал.1). Плакат з годівничкою намалював Литвиненко Ілля(мал..2). Крім того учні оформили папку з різних власних фотографій з пернатими друзями (мал..3).

Науці відомі 10672 видів нині живих птахів(всього 20344 підвидів) , а також 156 видів в даний час знаходяться під загрозою вимирання. А тому гуртківці виготовляли та розміщували годівниці і підгодовували птахів взимку і не лише в годівницях, а й на пеньках у лісі (мал..4, 5).

Всі матеріали та виконані завдання надісланих на конкурс вікторин команда «Первоцвіт» спрямує в КПДЮ через мережу он лайн до 30 березня. То ж побажаємо перемоги учасникам конкурсу та вітаємо всіх любителів птахів і професійних орнітологів з Міжнародним Днем птахів , а нашим усім пернатим друзям побажаємо успіхів у житті та праці.

Керівник команди «Первоцвіт» - Литвиненко В.В.