Найбільші кораблі в світі, про які багато хто навіть не чув!

Новий теоретичний віддалений урок-розповідь для гуртківців судомодельного гуртка від керівника Андрія Шитікова.

Коли мова заходить про великі кораблі, то першим на думку спадає звісно “Титанік”. Його, безумовно, можна віднести до категорії найвідоміших кораблів, які зазнали аварій у першому ж своєму рейсі. Проте це не найбільший корабель. Ми пропонуємо вам познайомитися з найбільшими судами в історії суднобудування, деякі з них досі борознять океани, а деякі давно вже відійшли на вічний спокій. Наш перелік базується на довжині судна, його вантажопідйомністю і валовим тоннажем.

1. Супертанкер класу TI. Супертанкер «Oceania» класу TI одне з накрасивіших суден, призначених для транспортування нафти. Таких супертанкерів у світі всього чотири. Валова вантажопідйомність «Океанії» 440 тис. т при можливості розвивати швидкість до 16-18 вузлів. Довжина судна 380 м.

2. Berge Emperor. Berge Emperor довго був найбільшим танкером, призначеним для транспортування нафти, випущеним Mitsui в 1975 році, і одним із найбільших танкеров у світі. Вага судна 211360 тонн. Першим власником була компанія Bergesen d.y. & Co, але згодом у 1985 р. танкер продали компанії Maastow BV, де йому дали нову назву. Прослужил він там всього один рік, а далі його списали.

3. CMA CGM Александр фон Гумбольдт. Назване в честь Александра фон Гумбольдта судно CMA CGM є контейнерним суднам класу Explorer. Це був найбільший контейнеровоз у світі, поки не з’явився Maersk Triple класу E. Його довжина 396 м. Валова вантажопідйомність – 187624 тонн.

4. Emma Maersk. Серед найбільших кораблів Emma Maersk займає друге місце серед суден, які бороздять океан до цих пір. Це перший контейнеровоз класу E з восьми, що належать A. P. Moller-Maersk Group. На воду його спустили в 2006 р. Судно здатно приблизно 11 тисяч ДФЕ. Його довжина 397,71 м.

5. Maersk Mc-Kinney Mоller. Maersk Mc-Kinney Moller провідний контейнеровоз класу Е. Має найбільшу вантажопідйомність у світі, і до того ж це найдовше судно (станом на 2013 р.). Його довжина 399 м. Максимальна швидкість 23 вузли при вантажопідйомності 18270 ДФЕ. Збудували його для Maersk на Південнокорейському заводі Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering.

6. Esso Atlantic. Esso Atlantic – одне з найпопулярніших імен в історії великих кораблів. Величезне судно завдовжки 406,57 м вирізняється неймовірною вантажопідйомністю в 516891 тонн. Воно відслужило 35 р. в основному як танкер для транспортування нафти, і в 2002 році його здали на лом у Пакистані.

7. Batillus. Batillus – супертанкер, побудований фірмою Chantiers de l’Atlantique для французького філіалу Shell Oil. Його валова вантажопідйомність 554 тис. тонн, швидкість 16-17 вузлів, довжина 414,22 м. Це четверте за розмірами судно в світі. Останній рейс судно здійснило у грудні 1985 р.

8. Pierre Guillaumat. Третє у світі за величиною судно назване в честь французького політика, засновника нафтової компанії Elf Aquitaine П’єра Гійома. Збудували його в 1977 р. у Chantiers de l’Atlantique для компанії Nationale de Navigation. Прослужило судно шість років, а потім його здали на лом через неймовірну збитковість. Внаслідок величезних розмірів його використання було дуже обмежене. Судно не могло пройти ні через Панамський, ні через Суецький канали. Тай взагалі могло входити далеко не в усіх порти. Валова вантажопідйомність була на рівні 555 тис. тонн, швидкість 16 вузлів, а довжина – 414,22 м.

9. Seawise Giant. Супертанкер Mont був відомий під різними іменами, його називали королевою рік і океанів. Збудували судно в 1979 р. на японських верфях Sumitomo Heavy Industries, Ltd. Під час ірано-іракської війни воно сильно постраждало, і його затопили, оскільки воно не підлягало ремонту. Але згодом його все ж підняли й відремонтували, назвавши Happy Giant. У грудні 2009 р. судно здійснило свій останній рейс. На той час воно було найбільшим судном у світі, а ось назва найбільшого танкера збереглася досі.

10. Prelude FLNG. Prelude наразі найбільше судно в світі, яке досі використовується. Збудували його в 2013 р. у Південній Кореї. Його довжина 488 м, ширина 78 м. Призначене для транспортування живильного природного газу. Для його будівництва використали понад 260 тис. тонн сталі, а при повному завантаженні вага перевищує 600 тис. тонн.