Найвідоміші в історії кораблі та судна

Продовжуємо навчатися дистанційно! Тема чергового уроку для вихованців судномодельного гуртка (керівник Андрій Шитіков) - "Найвідоміші в історії кораблі та судна".

“Арго” — перший корабель, збудований, за міфами, за допомогою Афіни, на якому 50 аргонавтів, героїв стародавньої Еллади (серед яких були Геракл, Кастор і Поллукс), вирушили під проводом Ясона до Колхіди (так називалась у стародавні часи сучасна Грузія) по золоте руно чарівного барана і зазнали у дорозі незвичайних пригод.

“Аврора” — крейсер військового російського флоту, що 7.ХІ.1917 р. начебто спрямував свій вогонь на Зимовий палац у Петербурзі, де перебував Тимчасовий уряд Росії. За комуністичним тлумаченням крейсер дав сигнал до збройного повстання, яке стало початком Жовтневої соціалістичної революції.

“Фрам” — корабель славного дослідника Арктики норвежця Фрітьофа Нансена, на якому він 1893 р. досяг 96° північної широти.

“Красін” — радянський криголам, який 1928 р. врятував членів італійської експедиції Умберта Нобіля. Нобілівці дрейфували на кризі після того, як розбився дирижабль. “Італія”, на якому вони хотіли виконати переліт над Північним полюсом.

“Лузітанія” — англійський пасажирський корабель, потоплений німецьким підводним човном 7.Х.1915 р. При цьому загинуло 1198 осіб, в тому числі 120 громадян США. Ця подія значно вплинула на те, що Сполучені Штати Америки оголосили війну Німеччині.

“Наутілус” — американський підводний човен, перше в світі судно з атомним двигуном, спущене на воду 1954 р., проплив під льодами Північного полюсу. Назву одержав від фантастичного підводного човна з роману Жюля Берна (1828—1905) “20 000 миль під водою”.

“Санта Марія” — флагманський корабель Христофора Колумба, трищоглова каравела, на якій у серпні 1492 р. він вийшов з порту Палос разом з двома меншими кораблями “Пінта” і “Ніна”, маючи намір дістатися Індії шляхом, що йде на захід через Атлантичний океан. У вересні доплив до групи Багамських островів, а згодом — до Куби і Гаїті. “Санта Марія” розбилася біля узбережжя Гаїті.

“Саванна” — перший парово-вітрильний корабель, збудований американцями, що переплив Атлантичний океан 1819 р. Ту саму назву мав перший американський корабель з атомним двигуном, будова якого розпочалася у США 1958 р.

“Титанік” — величезний англійський пасажирський пароплав. Затонув внаслідок зіткнення з айсбергом 1912 р. під час свого першого рейсу. Загинуло близько 1500 осіб. “Титанік” на той час вважався найшвидшим пасажирським кораблем. Причиною катастрофи була надмірна швидкість, яку попри застереження розвинув “Титанік” у гонитві за “Блакитною стрічкою” — призом для найшвидшого трансатлантичного корабля.

“Вікторія” — флагманський корабель адмірала Гораціо Нельсона, на якому він здобув перемогу в битві під Трафальгаром (1805). Варто додати, що єдиний корабель, який залишився цілим під час експедиції Магеллана, — першої людини, котра здійснила подорож навколо світу, також мав назву “Перемога” — “Вікторія”.

“Шлезвіг Гольштейн” — лінкор, навчальний корабель гітлерівського військового флоту. Незадовго до початку другої світової війни прийшов до Гданська начебто з візитом ввічливості. У перші дні вересня обстріляв гарматним вогнем групу польських солдатів, котрі мужньо оборонялися на Вестерплатте. Його було затоплено в 1945 р. на вході до Гданського порту.