Поради як берегти зуби від гуртківців «Юних медиків»

9 лютого - Міжнародний день стоматолога, і до цього дня вихованці «Юні медики»ТО «Розмарин» розглядали на своєму занятті профілактику хвороб зубів, догляд за зубами та як зберегти зуби здоровими, відповідали на питання тесту. За даними різних джерел, наприклад, ADA, IDEAF і FDI, а так само Всесвітньої федерації стоматологів, карієс і хвороби ротової порожнини є найпоширенішими захворюваннями у всьому світі. Особливу увагу і настороженість викликає хронічне захворювання карієсом, яке не щадить ні бідних, ні багатих і сміливо крокує по всій планеті.

Виникнення Міжнародного дня стоматолога, враховуючи всі світові тенденції, цілком закономірний процес. Дата його святкування - 9-е лютого. Вона приурочена дню однієї ранньохристиянської великомучениці Аполлонії, що жила в III столітті нашої ери в Олександрії. Це були часи великого гоніння на всю християнську Церкву і віруюча в Христа Аполлонія, що була дочкою видного олександрійського чиновника, не стала винятком. Вона була схоплена і піддана жорстоким тортурам, у неї живцем вирвали всі зуби і під загрозою спалення на багатті вимагали зречення від віри. Щоб дати їй можливість схилити перед своїми мучителями коліна, її розв’язали, але замість цього відважна жінка воліла сама кинуться в смертельний вогонь. По записах історичних літописів це сталося 9-го лютого 249-го року.

Отож, поради від гуртківців «Юних медиків» як зберегти зуби здоровими:

1. Чистіть зуби хоча б двічі на день (в ідеалі потрібно чистити зуби після кожного прийому їжі). Перший раз – вранці після сніданку, а не до нього, як роблять багато людей. Другий раз – перед сном.

2. Використовуйте ополіскувачі для очищення слизових , а також язика і щоки, оскільки там також накопичуються мікроби.

3. Після чищення зубів щіткою завжди користуйтеся зубною ниткою, щоб видаляти шматочки їжі і наліт, що залишаються в контакті між зубами.

4. Регулярно змінюйте зубну пасту, оскільки наш організм має властивість звикати до певних активних компонентів і перестає на них реагувати через певний час.

5. Змінюйте свою зубну щітку раз на три місяці. Рекомендуємо робити це після професійної гігієни зубів.

6. Завжди полощіть рот після їжі.

7. Завжди правильно чистіть зуби! Чистити зуби треба зверху вниз для верхньої щелепи і знизу вгору для нижньої.

8. Навіть найменший карієс потребує негайного лікування! Бо з часом „маленькі проблеми“ з зубами переростають у „велику беззубість“.

9. Не нехтуйте рекомендаціями лікаря, якщо Вам потрібно ортодонтичне, пародонтологічне чи ортопедичне лікування.

10. Регулярно відвідуйте стоматолога! Ми рекомендуємо робити це кожні півроку для профілактичного огляду. Профілактика захворювання зубів – це можливість залишатися здоровими і, звичайно, заощадити кошти.

Зараз, за деякими даними ВООЗ  95-98% дорослого населення мають запломбовані зуби і це старанна праця наших стоматологів. У професійне свято дантистів - День стоматолога, ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто пов’язав свою трудову діяльність з цієї корисною наукою! Бажаємо їм успіхів! Зі святом Вас і здоров’я Вам шановні стоматологи!