Що треба знати про коронавірус та яких вживати заходів безпеки

Коронавіруси - це велика група вірусів, які передаються повітряно-крапельним шляхом, через слизові, через їжу. Будь-який чих або кашель здатний перекинути заразу з однієї людини на іншу і індивідуальна маска не завжди допоможе, лише серйозні респіратори.

Можливі ознаки захворювання:

  • Підвищена температура.
  • Нежить, закладений ніс.
  • Кашель.
  • Жар.
  • Загальна слабкість.
  • Головний біль.
  • Озноб.
  • Лихоманка.
  • Кон'юнктивіт.
  • Діарея, пронос.

Топто все це стандартна схема для ГРВІ, тому дуже важливо щоб відрізнити просте ГРВІ від коронавируса. Для цього потрібно здавати спеціальні аналізи.

Профілактика та заходи безпеки:

1. Часто мийте руки, особливо після відвідування публічних місць. Протирайте спиртом - носіть з собою в флаконах. Мити руки не менше 30 секунд, бажано дігтярним милом, або милом з екстрактом чайного дерева.

2. Дотримуйтесь порядність по відношенню до інших - ЗАВЖДИ при кашлі та чханні прикривайте рот не долонею, а ліктьовим згином, або, що правильніше, використовуйте хустку, а вдома, складений в кілька разів рушник. Хустку рекомендується відразу ж викинути, або запакувати в подвійний пакет і вдома випрати, або прокип'ятити не менше 20 хвилин.

3. Уникайте тісного контакту з людьми, у яких жар, нежить або кашель. Карантин при будь-яких симптомах 14 днів в ізоляції будинку. Викликати лікаря, взяти спец аналізи на коронавірус.

4. У разі відвідування місць, де були зафіксовані випадки захворювання, обов'язково носите медичну маску - респіратор, купіть заздалегідь. А також уникайте контакту з тваринами і намагайтеся якомога менше торкатися поверхонь і предметів - поручнів, ручок, перилл. Протирайте всі поверхні будинку спиртом, оцтом, а повітря обробляйте озоном, або ультрафіолетовими лампами.

5. Не вживайте в невідомих місцях слабо проварені, прожарені продукти. Обробляйте вдома овочі, зелень і фрукти в воді озонуванням. Або можливо обробити 2-х процентним розчином оцту - замочивши на 20-30 хвилин продукти, які ви будете їсти сирими, потім, промити в чистій воді і можна споживати.

6. Утримайтеся від відвідування місць масового скупчення людей. Самоізоляція найкраще.

7. Бажано на час зняття обмежень відкласти поїздки в країни, в яких було виявлено присутність коронавіруса, не відвідуйте ніде масові заходи без крайньої потреби.

8. Не їжте продукти тваринного походження категорично, не ослабляйте імунітет продуктами розпаду азоту! Ідеальний варіант - живе рослинне харчування, але з урахуванням того, що б не бракувало в усіх необхідних організму поживних речовинах - від незамінних амінокислот, до Омега 3 - ЕПК і ДГК, Вітамінів - Д3, В12 та ін.