Цікаві дані про коронавірус і ситуацію навколо спалаху епідемії

Власне що таке коронавірус? Коронавірус він не один, їх десятки і навіть сотні видів і модифікацій, навіть існує кілька родів коронавірусів.

Коронавірусами заражаються не тільки кажани і хто їх поїдає, а й багато видів інших тварин, в тому числі риби та птиці. Звичайно ж зараз проблема пішла з Китаю.

Невелика історія. Ще в 60-х роках були відомі коронавіруси. Ще в 80-х роках була проведена серйозна класифікація і вже були епідемії, менших звичайно ж масштабів. Віруси, в тому числі коронавіруси, постійно мутують і переходять, в тому числі від тварин, до інших тварин і до людини.

Імунітету до нового виду нинішнього штаму коронавіруса поки у людей в усьому світі немає і тому саме така велика кількість летальних випадків: від трьох до п'яти відсотків. В Італії зараз - це п'ять відсотків, в інших країнах приблизно близько трьох відсотків. На даний момент, близько 110 тисяч тих, що заразилися в усьому світі і близько 3700 загиблих. Деякі можуть сказати, що на грип заражається в тисячі разів більше людей і в рік смертей від простого грипу різних модифікацій набагато більше ніж від коронавіруса. Це правда і ні, давайте розберемося. Щороку на грип заражається людей в сотні і в тисячі разів більше. І смертність в тисячах, десятках тисяч, набагато вища. Але, справа в тому що смертність від будь-яких видів грипу, всього 0.5 відсотка (середня величина), а тут вже три, чотири, п'ять відсотків, що набагато вище. Це тому, що людська популяція поки не має імунітету до цього штаму. Коронавіруси будуть і далі, вони будуть модернізуватися.

Коронавірус, нинішня його модифікація, йде безпосередньо від кажанів. Але треба розуміти, що кажанів в природі поїдають і мангусти і різні змії, єноти, а їх вже вживають в їжу китайці. Наприклад, ось той ринок Хуанань, який був показаний у відомому китайському місті Ухань. Але така ж ситуація і на інших сотнях китайських ринків Китаю та інших країн світу, особливо в південно-східній Азії, де концентрація населення колосальна, гігієни немає, антисанітарія страшна, трупи і відходи тварин викидаються, власне кажучи, все це гниє і розноситься через повітря. Скупченість населення величезна. Тварини в клітинах сидять, один з одним і контактують. Купа фекалій, сечі, через які в тому числі теж передаються віруси. І їдять цю так звану "їжу" часом погано провареною або просмаженою, а фактично іноді і сирою. Так ось, все це поїдаючи, вірус проходить і до людини. А саме до цього нового виду коронавіруса немає поки набутого імунітету і тим більше вродженого. Тому епідемія пішла, що називається, в великих масштабах. І немає нічого дивного, що рано чи пізно епідемії виникають. Вони виникали раніше і будуть надалі виникати, поки людина не буде дотримуватися правил гігієни і поки вона буде знущатися над тваринами.

Важливий момент - "іспанка", епідемія якої почалася на початку 20 століття, вразила і знищила мільйони людей. Вона не порівнянна за жертвами зараз, але тоді правил гігієни і дотримування заходів безпеки, контролю санепідемнагляду - цього практично не було зовсім, по відношенню до того, що робиться зараз. Якби коронавірус зараз таким же чином був "попущений" в широкі верстви, то він теж досяг би колосальної кількості жертв, можливо не менше ніж та сама "іспанка", яка була в першу світову війну. Просто тоді заходи безпеки майже не дотримувалися і не дотримувалися правила гігієни. А як зараз реагує уряд Китаю? Треба віддати належне і відзначити що на 5 балів. Оточили все, зробили деяку блокаду світу. Жорсткі заходи, але вони і необхідні для запобігання розвитку епідемії. До речі, там якраз на спад пішло. По крайній мірі стагнації, немає геометричної прогресії росту, як це буває при безконтрольних епідеміях. Китайці збудували нові лабораторії, починають пошуки вакцини.

А що ж все таки це за новий коронавірус, який зараз по світу гуляє? Це вірус, як і його родичі, інші коронавіруси, вражає легені і взагалі дихальну систему. Якщо на самому початку захворювання людину легко вилікувати, то в його запущеній стадії вже важко. Справа в тому, що коронавірус вражає всю дихальну систему аж до альвеол. Альвеоли - це такі мікроскопічні бульбашки з повітрям, де відбувається газообмін між дихальною і кровоносною системою в легенях. Тобто коли між альвеолами легень і капілярами кровоносної системи відбувається газообмін шляхом дифузії, то відбувається наступне: коронавірус, ось тими своїми різаками схожими на корону, продирявлює, вклинюється в слизову оболонку і доходить до цих самих альвеол легенів. І тоді робить перфорації між стінками, мембранами альвеол і капілярів. При цьому відбувається наступне: кров заходить і як би затоплює альвеолу, в результаті чого газообміну не відбувається і людина просто задихається від нестачі кисню, тому що газообмін погіршується в рази.

І на кого це діє в першу чергу, хто схильний до цього більш за все? Зона ризику - це люди похилого віку, у кого ослаблений імунітет. Чоловіки, тому що курці. Куріння ще більше погіршує газообмін, а це ще дьоготь, сірководень, інші гази, токсичні речовини і канцерогени. Далі це ті люди, хто вже переніс серйозні захворювання, чи захворіли якимись іншими бронхолегеневими, або мають туберкульоз та інші серйозні захворювання. Ті люди у кого є хронічні ниркові захворювання, захворювання печінки, серцево-судинної системи і так далі. Ось це величезна зона ризику. А молодий, міцний, сильний організм, швидше за все не загине від цього вірусу.

До речі чому саме взимку в основному відбуваються распіраторні і вірусні захворювання, особливо грип? Тому, що взимку імунітет слабкіший, немає багатьох тих продуктів, які містять ті чи інші вітаміни та інші важливі елементи живлення, які є скажімо влітку або тим більше восени. А ось взимку запаси в організмі закінчуються, сонця менше (менше вітаміну D3) і так далі. Плюс зимою більша скупченість населення: в розважальних центрах, громадських кінотеатрах, лікарнях, тоді як влітку хтось на курорті, хтось на дачі, більшість жителів країни на природі і так далі. Тим самим в літній період скупченість людей в містах зменшується. Адже де починаються всі епідемії цих розсадників зарази? Міста - це не природне утворення на тілі планети. І коли відбувається скупченість, як на птахофабриках, наприклад, коли кури скажімо сидять один до одного ось так що називається зад до заду в мільйонних кількостях, звичайно ж там відбуваються епідемії. У природі епідемії називаються епізоотії, а у людини це епідемії, тобто по суті те ж саме, тільки у тварин і у людини своя назва. І ось скупченість - це головний фактор поширення інфекцій, і до речі головний фактор мутацій виникнення нових штамів, нових варіантів тих чи інших старих забутих інфекцій. Те ж саме відбувається коли до кажанів той же штам приходить назад, повертається, у них виникають модифікації в їх організмах. Протягом тисяч, сотень тисяч, мільйонів років, відбувалося пристосування, вони самі не гинули, але є носіями і культиваторами нових модифікацій вірусів. І так з усіма вірусами. Тому однозначно всі віруси прийшли до людини спочатку від тварин. Природа цим дала людині як би зворотний зв'язок у вигляді наслідків такого бузувірства, такого варварського жахливого ставлення до тварин і їх плоті.

Найгірше що від цієї форми коронавіруса йдуть повторні зараження тих людей, хто вже переніс це захворювання. У що це виллється в подальшому - буде залежати від того як він мутує в людині.

Як проявляється ураження коронавірусами? Це стандартна схема для ГРВІ: температура, кашель, нежить і відповідно занепад сил. Тому дуже важливо щоб відрізнити просте ГРВІ від коронавіруса. Для цього потрібно здавати аналізи. У нас в країні, принаймні у великих містах, дуже добре йде справа з діагностикою, завдяки тому, що китайці вчасно поділилися зі світом всією логістикою інформації про вірус. І пам'ятайте, що епідемія в не таких великих масштабах була вже в 2002 році від близького родича нинішнього коронавируса і на жаль епідемії ще будуть.

Так а роздута ця проблема? І так і ні. Звичайно ж сучасні влади всього світу можуть використовувати в своїх цілях цю проблему, яка зараз взагалі то береться з одного боку під контроль, з іншого боку не зовсім. І так, китайці їдять все підряд, зрозуміло багато з них, але не всі. І хоч місто взяли під контроль і інші провінції, але вірус поширився по Кореї, інших країнах південно-східної Азії і дістався зараз до Європи, до США і до інших країн ближнього Сходу, наприклад, Ірану і не тільки. Зараз вже Німеччина, Франція, Італія та інші країни вражені.

Але давайте ще подивимося, що відбувається з точки зору економіки. Люди не працюють, не виробляються продукти їх праці: промтовари, продовольчі та інше. Відповідно корпорації, фірми від малого до великого зазнають збитків. Продукти їх праці не відправляються в інші країни на експорт. Багато країн бояться і імпорт не приймають, хоча коронавірус два-три дні живе і не більше того. Якщо посилка йде скажімо 5-10 днів - ніяких проблем точно не буде. І так в багатьох країнах світу товари не приходять як повинні, логістика страждає, бізнес безумовно страждає. І збитки зараз вже оцінюються близько 3 трильйонів доларів і звичайно ж вони будуть ще більші.

Зараз в цій ситуації розвивається ще питання економічне і соціально-політичне. Що означає ця проблема для економіки багатьох країн світу і всього світу в цілому? Багато про що тут можна здогадуватись, але дещо відомо абсолютно, по крайній мірі логічно. І так, уявіть що буде відбуватися коли країни не можуть вивозити свої товари в багато інших країн, з якими вже налагоджені торгово-економічні зв'язки. Іншими словами вони не можуть продавати всю вироблену продукцію, а значить підприємство або закривається, або зменшує потужності, виганяючи, що називається, людей на вулицю. Багато стане безробітними, якщо ця ситуація триватиме довго. Наростає криза, дефіцит товарів, може бути якихось продуктів. У країнах ціни на товари піднімаються, а відповідно акції компаній падають в ціні, багато хто навіть розоряється. У багатьох були взяті банківські кредити, вони не можуть їх виплачувати або не зможуть через якийсь час і тоді багато, навіть великі корпорації у багатьох країнах світу, будуть розорятись. А тепер уявіть: китайці через якийсь час оголосять що вони повністю вирішили проблему поширення коронавіруса у себе в країні. А до цього вони стануть скуповувати за безцінь багатьох з тих що розорилися або напів-розорилися, компанії, корпорації по всьому світу, благо у них грошей для цього і інших можливостей достатньо. І так вони все це будуть скуповувати, а потім оголосять зону сприятливої ​​торгівлі, виробництва і так далі. Що тоді буде? А тоді буде наступне, що Китай стане з самою провідною економікою і не тільки. Взагалі стане економікою всього світу з усіма витікаючими наслідками. Таке майбутнє цілком можливе зовсім в недалекому майбутньому. Тому хто знає насправді, посприяла китайська влада поширенню цього вірусу, культивуючи його в лабораторіях, як було спочатку оголошено деякими дослідниками-блогерами і політиками чи ні? Але по-крайній мірі вони вивчали його дуже серйозно. А чи працюють взагалі спеціальні служби в різних країнах світу над розвитком вірусної і взагалі інфекційної зброї? Звичайно ж да. Але не будемо зараз обговорювати чутки про це.

Ну а на завершення, запам'ятайте, що з вірусами можна боротися тільки зміцненням імунної системи, тому що наші захисні клітини лімфоцити, макрофаги і так далі, можуть знищувати віруси, якщо їх достатня кількість, якщо вони добре навчені імунною системою і активні.

Тому дорогі друзі: думайте, аналізуйте, не піддавайтеся звичайно ж ніякій паніці, просто дотримуйтесь заходів безпеки, правил гігієни і просто живіть розумно, не ризикуйте даремно, це не варто того. І поки немає вакцин - вкрай важливо дотримуватися комплексу запобіжних заходів.