Події на Майдані 2013-ого року, День Державного Герба України, День Героїв Небесної Сотні, Міжнародний день рідної мови, треті роковини повномасштабного вторгнення на територію нашої незалежної держави України – ось скільки значущих днів і подій налічує лютий! На жаль, не всі з них радісні та приємні, проте всі вони нагадують нам наскільки важлива національно-патріотична єдність нашої нації, любов до рідної землі, краю де народився, культури та українських традицій, звичаїв.
Красномовно нагадує про це оформлення нашої актової зали! Зображення ляльки «Мотанки» та справжні зразки ляльок-оберегів виготовлені й представлені вихованцями гуртка «Забава» під керівництвом Надії Володимирівни Грищук.
Крім того, експонуються роботи в техніці петриківського розпису виконані юними майстрами гуртка «Петриківочка», керівник – завідувачка відділом декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, Новік Тетяна Леонідівна. Ці малюнки, створені в межах проєкту «Рутенія – символ України», безпосередньо відповідають сьогоднішньому Міжнародному дню рідної мови, бо написані шрифтами «Рутенія», рутенською абеткою української мови, відтвореної професором Василем Чебаником. Наочними доказами її існування є написи на стінах Софії Київської та козацькі скорописи написані українською кирилицею, яку штучно змінили на «гражданський» шрифт з 1710 року під час правління Петра І.
«Рутенія» – одна з багатьох назв України, так само називали українську абетку у Середньовіччі та Новітні часи. Назва України як Рутенії у свідомості середньовічної Європи була безумовно пов’язана з Україною. Вона стосується тільки нашої країни, навіть коли Україна входила до складу союзної держави під назвою Річ Посполита, ця тенденція зберігалася, причому на всіх рівнях як культурного, так і політичного життя держави.
Саме тому символічно й була обрана назва для майбутньої відтвореної української абетки. Повертаємо своє!