Урочистий захід і підведення підсумків творчої художньої виставки "Мелодії туркменської землі" в бібліотеці імені Махтумкулі

10 червня 2024 року в київській бібліотеці імені Махтумкулі відбувся урочистий захід за участю гуртківців ТО «Мистецтвознавці» Центру позашкільної роботи Святошинського району міста Києва та підведено підсумки творчої художньої виставки під назвою "Мелодії туркменської землі", ініційованої Посольством Туркменистану в Україні спільно з Бібліотекою імені Махтумкулі.

Творчість геніального поета Маґтимґули Пираґи – основоположника туркменської класичної літератури – є джерелом натхнення для різних поколінь та об'єктом для створення нових і самобутніх шедеврів.

Учасники даного творчого проекту - діти віком від 6 до 15 років втілили в життя фрагменти з творів Пираґи на папері, захоплені патріотичними, ліричними, пейзажними, історичними та автобіографічними мотивами його творчості. Тут можна побачити безкраї квіткові поля, гори та річки Туркменистану, Мавзолей Тюрабек-ханим, Ахалтекинського скакуна, кохану поета Менглі. Барвисті краєвиди туркменської землі уособлюють безмежну любов поета до Батьківщини та її багатої спадщини.

У рамках урочистої церемонії дипломати Посольства Туркменистану вручили учасникам виставки почесні грамоти за їхній творчий і непересічний внесок у популяризацію спадщини видатного поета Туркменистану Маґтимґули та туркменської культури, побажали подальших успіхів у творчій реалізації. Співробітники посольства висловили подяку керівнику художнього гуртка та директору Бібліотеки імені Махтумкулі за творчі ініціативи та їх реалізацію.

Також у рамках цього заходу було продемонстровано відеоролик про життя та творчість Маґтимґули Пираґи. А в кінці заходу юним художникам було організовано екскурсію до кімнати-музею Маґтимґули, фонд якого було поповнено на початку цього ювілейного року новими експонатами декоративно-ужиткового мистецтва Туркменистану та туркменською книжковою продукцією різними мовами світу.

Виставка творчих робіт гуртківців ТО «Мистецтвознавці» проходить у Бібліотеці імені Махтумкулі з 3 по 16 червня 2024 року та присвячена святкуванню 300-річчя Маґтимґули Пираґи та року «Скарбниця мудрості  Маґтимґули Пираґи».