Сертифікати і відповіді вікторини «Ой, хто, хто Миколая любить»

Із пізнавального циклу сімейних вікторин "У родинному колі"

Сертифікати переможців та учасників:

Розгорнути


Правильні відповіді на питання вікторини «Ой, хто, хто Миколая любить»:

 1. Перше офіційне свято Миколая було влаштовано в Києві 19 грудня для 700 хлопчиків і дівчаток — сиріт та дітей з багатодітних сімей. А в якому році сталася ця подія?

  В 1990 році
  Згідно з постановою ЦК КПРС від 1937 року, Святого Миколая замінили Дідом Морозом.
  Перше офіційне свято Миколая відбулося в Києві 19 грудня 1990 року. В 1991 році привітання Святого Миколая для дітей організували вже у 20 містах України.

 2. 17 вересня 2005 року встановили і відкрили монумент на честь Святого Миколи. В якому українському місті знаходиться цей пам’ятник?

  В Миколаєві
  Пам'ятник Миколі Святому в Миколаєві — монумент на честь святого заступника міста Святого Миколи Чудотворця. Скульптура виточена з 15-тонної брили з світло-сірого граніту. У лівій руці Миколая — Євангеліє, правою він благословляє всіх жителів і гостей міста Миколаєва. На постаменті записані імена всіх, хто вносив пожертви на створення пам'ятника.

 3. Як ще називають Святого Миколая?

  Микола Чудотворець
  Святого Миколая ще називають:
  Миколай Барійський – за місцем зберігання мощей у Барі, Італія.
  Миколай Мирський – за місцем єпископської катедри в Мирі, Лікія.
  Микола Угодник
  Миколай Чудотворець

 4. Куди Святий Миколай «кладе» подарунки для слухняних дітей?

  Під подушку
  Для слухняних дітей Святий Миколай «кладе» подарунки під подушку.

 5. З давніх часів українці вважали Святого Миколая заступником простого люду. Що означає ім’я «Миколай» з грецької?

  Перемога народу (переможець народів)
  З давніх часів українці вважали Святого Миколая заступником простого люду. Ім’я «Миколай» з грецької означає перемога народу (переможець народів).

 6. Прохання Святому Миколаю потрібно писати охайно і розбірливо. А щоб лист побачили янголи і доставили за призначенням, його потрібно залишити ...

  На підвіконні
  Щоб лист-прохання Святому Миколаю побачили янголи і доставили за призначенням, його потрібно залишити на підвіконні.

 7. В якому році почав роботу туристично-мистецький комплекс "Маєток Святого Миколая"?

  У 2004 році
  19 грудня 2004 року почав роботу Туристично-мистецький комплекс "Маєток Святого Миколая". До центральної садиби комплексу входить Будинок Святого Миколая, інфоцентр, культурно-мистецький центр, етнографічний музей, вольєрне господарство та дитяча колія з казковими станціями. Івано-Франківська обл., Косівський район, Національний природний парк "Гуцульщина".

 8. Під покров Святого Миколая потрапляють не лише дітлахи. Угодник Бога ділиться своєю опікою також зі студентами, мандрівниками, водіями, торговцями та… А ким ще опікується Миколай?

  Моряками
  Угодник Бога Миколай ділиться своєю опікою зі студентами, мандрівниками, водіями, торговцями та моряками. У народі кажуть, що Святий Миколай береже людей і від стихійного лиха, особливо на воді.

 9. Слухняні діти отримують від Святого Миколая подарунки. А що дарує Миколай неслухняним дітям?

  Різочку
  Неслухняні діти від Святого Миколая отримують різочку.

 10. Солодкі подарунки на свято Миколая називають «миколайчики». А що це?

  Печиво
  Миколайчики — традиційне солодке печиво або пряники, які печуть до Дня Святого Миколая і дарують дітям. Печиво може мати форму зірочки, сонця, місяця, півника, рибки, коника, янгола. Також поширена форма у вигляді дідуся — у свиті, з бородою.

 11. В українській літературі є драматичний твір, де головним героєм є Святий Миколай. А хто автор цього твору?

  Іван Франко
  Іван Франко поетично переспівав легенду «Чудо з утопленим хлопцем» й створив одноактну п’єсу «Суд святого Николая», в якій постають традиційні персонажі українського миколаївського свята. Вперше п’єсу надруковано у 1895 році в двотижневому ілюстрованому журналі ліберально-буржуазного напряму для дітей та юнацтва «Дзвінок», що виходив у Львові у 1890 – 1914 рр.