Домашні улюбленці лікують гуртківців «медиків – екологів»

Тварини лікували людей з давніх давен. Навіть у 13 столітті в деяких лікарнях існував штат лікувальних кішок. Сьогодні таке лікування називають пет-терапією або анімотерапією. Вперше про анімотерапію як про науку заговорив нью-йоркський лікар Левинсон. Він мав на увазі позитивний вплив тварин лише на психічний стан пацієнтів. Зокрема, надзвичайно добре заводити домашніх улюбленців особам, які страждають на депресію. Та сьогодні є безліч доказів, що звичайні коти та собаки здатні покращити не тільки душевний стан, а й лікувати від багатьох захворювань.

З турботою та любов’ю відносяться до своїх домашніх улюбленців гуртківці «Медики-екологи». В такий тяжкий час під час війни улюбленці допомагають заспокоїться, зняти напругу, роздратування.

На світлинах ви бачите спілкування Надії та Каті з своїми улюбленцями равликами – ахетинами. Їх у них 2. Це Валері і Паша. Вони дуже цікаві створіння, за ними цікаво спостерігати, розмовляти з ними та мріяти про майбутнє рідної країни України.

А це кішечка Максима, вона теж ховається в укритті. Вона дуже змарніла і теж інколи сумує, - розповідає Максим про свою улюбленицю і порівнює, яка вона була жвава і поважна до війни. Вони в Україні та мріють про перемогу в цій війні з ворогом.

А це Муха та Мурчик улюбленці Софійки, теж підтримують її. Вони всі в Україні. Софійка дуже рада, що в неї є такі улюбленці.

І на світлинах є і улюбленець Маргарити, біленький та жвавий Арчі.

Кілька цікавих фактів про котиків від медиків-екологів

Коти можуть видавати близько 100 різних звуків. Для порівняння – собаки лише близько 10. Найбільш фантастичний рекорд був встановлений в Аргентині кішкою, на ім’я Mincho, яка залізла на дерево і не спускалася, поки не померла через шість років.

Падаючі коти завжди діють однаково. Спочатку вирівнюється голова, потім спина, потім ноги, а в кінці вигинається спина, щоб пом’якшити приземлення.

Якщо кішка дере меблі, спробуйте додати цьому місцю аромат лимона або апельсина. Кішки ненавидять ці запахи.

Чим більше ви говорите з котами, тим більше вони говорять з Вами.

Малюнок поверхні носа котів унікальний, як і відбиток пальця людини.

Жираф, верблюд і кіт це єдині тварини-іноходці, при ходьбі у них йдуть спочатку ліві лапи, а потім праві. Така ходьба гарантує швидкість, спритність і тишу.

Єгиптяни голили брови, як ознаку трауру, коли втрачали улюблену кішку.

Котяче вухо повертається на 180 градусів. У кожному вусі у кота 32 мускули, щоб управляти вухом вони використовують дванадцять або більше м’язів.

Скільки років вашій кішці за людськими мірками? Якщо вашій кішці 3 роки, це відповідає людському 21 року. Якщо 8 років, то по-людськи – 40. Якщо 14, то 70 людських років.

Середній термін життя домашнього кота 15 років, тоді як для диких – від 3 до 5 років.

За даними Ліонського університету в світі близько 400 мільйонів домашніх котів. Пальму першості віддають Австралії, де на 10 жителів доводиться 9 котів. На Азіатському континенті перше місце за Індонезією, тут більше 30 мільйонів пухнастих звірів, а в Європі – за Францією, жителі якої мають під своєю опікою 8 мільйонів котів. В той же час є країни, наприклад Перу, Габон, де домашній кіт майже не зустрічається.

Щороку американці витрачають чотири мільярди доларів на їжу для котів. Це на один мільярд доларів більше, ніж вони витрачають на їжу для грудних дітей!

У котів дуже милі лапки, які часом приводять у захват господарів. Хочеться розглянути їх уважніше і як слід помилуватися, що ми й робимо.

Виявляється, за допомогою лапок кішки і спілкуються, і полюють, і доглядають за собою, і навіть регулюють температуру тіла. І саме подушечки лап є найбільш чутливою частиною тіла кішки.

Цікаві факти про котячі лапи, яких ви могли не знати

Кішки ходять навшпиньки

Кішки пересуваються буквально на кінчиках своїх лап. Таким чином їм вдається рухатися безшумно і здійснювати стрибки. Вони ж є хижаками!

У кішок є "головна" лапа

Дійсно, у вихованців є лапка, що домінує, і серед них є лівші та правші. Коли котам потрібно виконати якусь дуже складну дію, вони використовують праву лапу, а кішечки — ліву.

Кішки відчувають вібрацію лапами

Цікаво, що завдяки величезній кількості нервових закінчень у кінцівках тварини відчувають і текстуру землі, і різні вібрації. Ця здатність робить їх спритними мисливцями і допомагає зберегти рівновагу.

За допомогою лап регулюється температура тіла

Кішки охолоджуються і захищаються від спеки завдяки лапам. До речі, якщо ваша тварина сильно нервує або навіть налякана, ви можете помітити, як у неї пітніють подушечки.

Кішки пом'якшують приземлення за допомогою лап

Подушечки лап виконують роль своєрідних амортизаторів, тому вихованці м'яко приземляються після стрибка і можуть спокійно ходити по тонких ділянках, які подібні до поручнів балкона, гілок дерев і вузьких балконів.

Кішки спілкуються за допомогою кігтиків і подушечок лап

Кігтями вони позначають свою територію, залишаючи на ній специфічних запах, що виділяється подушечками лап.

А ще подейкують про те, що за котячими лапками можна передбачити долю тварини, але лише вам вирішувати, чи вірити у це, чи ні!

Отже, спілкуючись з улюбленцями ви лікуєте своє тіло і душу, рятуєте своїх улюбленців теж і пізнаєте цей загадковий світ.