Екологічна акція «Година Землі - 2024»

Вихованці ТО «Розмарин»  разом з батьками долучились до міжнародної екологічній акції «Година Землі - 2024».

Щороку, в останню суботу березня о 20:30 за місцевим часом, проходить одна з  найбільших світових ініціатив на підтримку планети – «Година Землі».

Вони разом з батьками вимикали необов’язкове світло та електричні пристрої на одну годину, з 20:30до 21.30 вечора, як символ їхньої прихильності до збереження планети.

І кожен житель Землі теж може зробити свій, нехай невеликий, посильний внесок у справу захисту довкілля - достатньо вимкнути всі електричні прилади на одну годину і провести одну годину без електрики.

Історія. Година Землі є щорічною міжнародною акцією, яка привертає увагу до наслідків зміни клімату. Уперше захід було організовано Всесвітнім фондом природи Австралії та виданням The Sydney Morning Herald у 2007 році, і він отримав світову підтримку у 2008 році. Україна приєдналася до заходу 2009 року.

Всесвітній фонд дикої природи, який організовує щорічний захід Година Землі, прагне зупинити деградацію природного середовища Землі. Фонд також націлений на побудову майбутнього, в якому люди живуть у гармонії з природою. Організація функціонує через мережу більш ніж 90 офісів у більш ніж 40 країнах по всьому світу. Його перший офіс було засновано в місті Морж, Швейцарія, 11 вересня 1961 року.

Як це було? Година Землі стартувала в Сіднеї, Австралія, у 2007 році. У цій події брали участь 2,2 мільйона будинків і підприємств, вони вимкнули свої вогні протягом однієї години, щоб продемонструвати свою позицію щодо зміни клімату. Через рік Година Землі стала глобальним рухом із понад 100 мільйонами людей у 35 країнах, які брали участь у 2008 році в екологічній акції. Пам'ятки, як-от міст Харбор-Брідж у Сіднеї, Сі-Ен Тауер у Торонто, міст Золоті Ворота в Сан-Франциско, і Колізей Риму, всі стояли в темряві в Годину Землі. У березні 2009 року акція Година Землі стала наймасовішою в історії людства - за оцінками WWF, до неї долучилося понад мільярд жителів планети. Година Землі у 2011 році об'єднала вже близько 2 млрд. учасників у 135 країнах світу. Відтоді подія дедалі більше набирає обертів, і до неї долучається все більше людей, міст і країн.

У сучасному суспільстві дуже важливо кожному замислитися над тим, що він може зробити для збереження довкілля, дбайливо використовувати природні ресурси, адже проблема забруднення стає дедалі складнішою в усьому світі. Що ми можемо посильно зробити для подолання проблеми зміни клімату та досягнення гармонії з природою. Це дасть можливість кожному жителю зробити свій внесок у поліпшення загальної екологічної ситуації України.

Година Землі: користь чи дурість. Скептики вважають акцію марною, бо вона не економить електрику. Але WWF зазначає, що метою заходу не є заощадження електрики. Година Землі має символічне значення і не може помітно поліпшити екологічну ситуацію на Землі, але це свято, на думку організаторів, допоможе зрозуміти жителям нашої планети, що економія електроенергії, зрештою, дасть змогу зменшити шкідливі викиди в атмосферу і дасть можливість кожній небайдужій людині зробити свій внесок у збереження здоров'я нашої планети.

Екологічна вікторина від вихованців ТО «Розмарин»

1. Яка болотна рослина може замінити вату на йод? (Свагнум)
2. Яка рослина поширилась в Україні після нашестя татар? (Аїр, татарське зілля)
3.Чому на схилах ярів для укріплення пісків садять сосну, а не ялину? (корені сосни проникають у грунт глибоко, а у ялини вони поверхневі)
4. Які ви знаєте отруйні рослини, що ростуть в Україні? (дурман, вороняче око, чемериця, вовча ягода)
5. В її листі містяться вітамін С і К, провітамін А, корисні мінеральні солі і білки. Навесні з неї варять борщ. У давнину з її волокон виробляли мішковину. Що це за рослина? (Кропива)
6. Запах квітів якого дерева вбиває мікроби? (Черемха)
7. Які квіти вживають в їжу? (Троянда, кульбаба, нагідки)
8. Яку рослину використовують для полоскання горла? (Календулу)
9. Яка найбільша квітка на Землі? (Рафлезія)
10. Чому рослина мати й мачуха має таку назву? (Верхня сторона листя - холодна, а нижня - тепла)
11. Які квіти названі іменами людей? (Роза, Вероніка, Лілія)
12. У якої рослини найменші квіти? ( у ряски)
13. Яка лікарська рослина жителями Північної Америки названа «слідом білої людини? (Подорожник)
14. «Найстрашніший звір на Землі», – проголошує напис на вході до одного з зоопарків Німеччини. Коли зацікавлений відвідувач притуляє обличчя до масивних грат і зазирає всередину – він бачить себе. За гратами встановлено дзеркало. Чи безпідставним є напис на вході? (Ні. Людська діяльність настільки змінює природу, що це, іноді, загрожує існуванню самої людини)