Сертифікати і відповіді вікторини «Таємниці Дня святого Валентина»

Із пізнавального циклу сімейних вікторин "У родинному колі"

Сертифікати переможців та учасників:

Розгорнути


Правильні відповіді на питання вікторини «Таємниці Дня святого Валентина»:

 1. З якого століття у Європі відзначається день Святого Валентина?

  з ХІІІ
  Валентин, як християнський мученик, що постраждав за віру, був канонізований католицькою церквою. У Західній Європі день Святого Валентина відзначається з ХІІІ століття, в США з 1777 року.

 2. Валентина – як священика, лікаря і просто людину, що творила добро – не забули й обрали заступником Усіх Закоханих. І, майже весь світ, відзначає день Св. Валентина 14 лютого тому, що саме в цей день?

  Валентина було страчено
  Молодий християнський священик Валентин таємно вінчав закоханих. Він мирив посварених, писав любовні листи за тупуватих вояків, дарував молодим парам квіти. Оскільки Римська імперія славилася своєю повагою до законів, то зберегти все це потай не було ніякої можливості. Наприкінці 269 року н.е. Валентин був узятий під варту і, незабаром, був підписаний указ про його страту. Сама страта сталася 14 лютого 269 року нашої ери.

 3. 14 лютого відзначають не тільки день Святого Валентина, а й багато інших міжнародних і національних свят. А яке свято НЕ пов’язано з 14-м лютим?

  Міжнародний день світлофора
  Міжнародний день світлофора відзначають 5 серпня. Попередник сучасних світлофорів, який мав зелений і червоний сигнали, був встановлений 5 серпня 1914 року в Америці у місті Клівленд. Перший світлофор в Україні був встановлений в 1936 році у Харкові.

 4. Що означає ім’я ВАЛЕНТИН?

  Здоровий, сильний
  Ім'я Валентин має латинське походження: слово «valens» означає «здоровий, сильний». Цікаво, що спочатку від цього слова утворилося ім'я Валент, а вже його зменшувальна форма – Валентин – згодом стала самостійним іменем.

 5. Як звуть слов’янську богиню кохання?

  Лада
  Лада – слов’янська богиня кохання, весни, шлюбу і родючості. Лада символізує світову гармонію і любов, що є основою життя на землі.

 6. Яких птахів, частіш за все, зображують на «валентинках»?

  Голубів
  Частіш за все, зображують на «валентинках» голубів.

 7. Що не може бути окрасою свята 14-го лютого?

  Чотирнадцять червоних троянд
  І м’які іграшки з сердечками у лапках; і шоколадки, і кульки і свічки у формі серця; і червоні троянди – все це є символами дня Святого Валентина. Але парна кількість квітів (чотирнадцять троянд) не може прикрашати свято для живих людей.

 8. Де нема пам’ятника всесвітньо відомим закоханим Ромео і Джульєтті?

  Верона (Італія)
  Пам’ятника всесвітньо відомим закоханим Ромео і Джульєтті немає саме у Вероні, де розгорталися події трагедії Шекспіра «Ромео і Джульєтта». Там встановлено пам’ятник Джульєтті.

 9. Як ще називають в Англії день Всіх Закоханих?

  Пташине весілля
  В Англії день Всіх Закоханих (14 лютого) ще називають «пташине весілля».

 10. Яка скульптура «Закохані ліхтарі» знаходиться в Києві?