Водний похід: сплав по річці Дністер

Група туристів ТО «Вершина» з 16 по 23 червня здійснили водний похід І категорії складності по річці Дністер. Пройшовши від с. Довге до м. Заліщики та побувавши в трьох областях (Івано-Франківська, Тернопільська та Чернівецька), було подолано 160 км по річці. Сплав тривав 6 днів, з яких 5 повних ходових та один – напівднювання, з екскурсією на руїни Раковецького замку.

Похідна флотилія наших туристів складалась з чотирьох байдарок та одного каяку. Екіпажі мали свої назви та жартівливі девізи – байдарки «Пелікан», «Арго», «Тритон» та «One fast» та каяк «Панда». Загальна кількість учасників сплаву – 12 чоловік (кер. Орешина Л.В. та Венгерак Н.О).

По нашому маршруту ми оглянули такі місцеві пам’ятки:

  • с. Делева - печерний храм;
  • с. Монастирок - водоспад «Дівочі сльози»;
  • с. Раковець – висока вежа та залишки Раковецького замку;
  • с. Берем’яни - «Червона гора»;
  • с. Нирків - Джуринський каскадний водоспад (є найвищим рівнинним водоспадом України).

Погода під час походу тривала доволі спекотна, вдень сягала +35°C, а вночі опускалась до +16 °C. Короткочасні дощі збивали спеку і лише одна злива гарно нас підмочила. Температура води в річці коливалася від +18 до +24°C.

Похід пройшов за запланованим графіком та без змін. Учасники походу отримали море емоцій та незабутніх вражень від сплаву та мальовничих краєвидів Дністровського каньйону та нашої рідної України.