22 березня відкрилась виставка дитячих малюнків «НЕЗЛАМНІ»

«Незламні» – під таким гаслом юні художники гуртків образотворчого мистецтва Центру позашкільної роботи Святошинського р-ну м. Києва виконали патріотичні художні композиції «Наша марка – Україна».

Центр позашкільної роботи (ЦПР) є комплексним закладом позашкільної освіти, який забезпечує здобуття освіти за художньо-естетичним, дослідницько-експериментальним, туристсько-краєзнавчим, еколого-натуралістичним, науково-технічним, соціально-реабілітаційним, гуманітарним, оздоровчим напрямами позашкільної освіти.

ЦПР – це інноваційний педагогічний простір, де впроваджуються сучасні педагогічні технології, що забезпечують успішне навчання, виховання учнів, розвиток їх життєвої компетентності. Місія Центру позашкільної роботи – сприяти розвитку творчої, життєво компетентної успішної особистості задля процвітання України. На виставці представлені роботи вихованців творчих об’єднань «Ескіз» (керівник Новодворська Т. В.), «Мистецтвознавці» (керівник Апанасенко Ю. Є.), «Палітра» (керівник Войтенко О. О.), «Фантазія» Баклан С. В., «Вернісаж» (керівник Грищук Б. І.), «Забава» (керівник Грищук Н. Г.), які входять до складу відділу декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва.

Вихованці у своїх малюнках показали незламність духу, силу волі, любов до Батьківщини, до рідної землі. Мета виставки – підтримати дух українських воїнів та народу, що захищають кордони нашої каїни.

У виставці брали участь зовсім юні автори, учасники віком від 5 до 16 років, ними було створено понад сотню робіт, в яких яскраво і безпосередньо відбилося дитяче бачення миру і війни. Кожен малюнок – оригінальний, усі без винятку виконані в дусі солідарності і за своїм змістом балансують між бойовою листівкою-закликом і повсякденною хронікою нашого сьогодення.

На відкритті виставки були присутні поважні гості:

  • Вєтров Ігор Георгійович, проректор Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, кандидат історичних наук, професор
  • Овчаренко Вадим Миколайович, начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України, кандидат філологічних наук, доцент
  • Дарка Оліфер, пресекретар Президентського Фонду Леоніда Кучми «Україна»
  • Шевнюк Олена Леонідівна, завідувач кафедри образотворчого мистецтва Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор
  • Биковська Олена Володимирівна, завідувач кафедри позашкільної освіти кафедри позашкільної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, президент Міжнародної асоціації позашкільної освіти, доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України

Виставка покликана показати ставлення самих дітей до сьогоднішньої політичної реальності, усвідомлене ставлення до миру і єдності у своїй країні.

Важко переоцінити реальний вклад усіх учасників подібних акцій – дорослих і дітей, військових і журналістів, добровольців і волонтерів, які мужньо стоять на захисті своєї Батьківщини. Подібні виставки, як і інші знаки до єдності і взаємної підтримки, закладають свій вклад у фундамент нашої «Єдиної Країни», і участь зовсім маленьких авторів допомагає нам вірити в те, що подальші покоління ніколи не залишаться байдужими до долі своєї землі, людей і культури. Кожен глядач знайде той малюнок , який особливо зачіпатиме душу, і відчує свою індивідуальну причетність до загального процесу миротворчості.