22 квітня - Всесвітній День Матері-Землі

Юні вихованці ТО «Розмарин» традиційно долучаються до відзначення цього свята. «День Землі - це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їхнього спільного дому, відчути нашу всеземну спільність і взаємну залежність один від одного». Земля – це величезний дар, ресурси якого буде неможливо використовувати вічно. Ми не зможемо врятувати планету, згадуючи про неї лише один день на рік – цього явно недостатньо, саме тому слід піклуватися про оточуюче нас середовище протягом всього року. Здавалося б, яка дрібниця в масштабах Планети – вимкнути за собою світло в кімнаті, здати макулатуру на переробку чи пройтися пішки до роботи, та саме з таких дій складаються великі справи! Уявіть – тисяча людей посадила по одному дереву – ось Вам і ліс! Мільйон людей закрутили кран, коли чистили зуби – річку врятували від пересихання. Мільярд людей вимкнули світло, виходячи з кімнати – одна ТЕС не потрібна. Саме такі справи, саме такі дрібниці допомагають нам врятувати природу Землі, зберегти добробут нашого великого спільного Дому.

Медики – екологи ТО «Розмарин» на своєму занятті провели вікторину «Україна на площі Земля» та відповідали на питання анкети «Місце природи в моєму житті» і також виконали домашнє завдання: «Що можу я зробити, щоб покращити екологічний стан України?» так юні особистості відповіли, що вони мають екоторбинки для покупок, сортують вдома побутові відходи та їх відвозять батьки на Саперно – Слобідську, 25/4(Україна без сміття), а використані батарейки відносять до спеціальних контейнерів, а також саджають квіти, сіють траву на присадибних ділянках з батьками, вдома користуються енергозберігаючими лампами, користуються економічною технікою, мають лічильники на воду, намагаються зменшити використання одноразового посуду. Хотілось, щоб кияни звернули увагу на контейнери для збору відходів із скла, пластику, паперу, батарейок, які є біля входу у торгівельні центри та використовували їх. А вихованці, які продовжують навчатись за кордоном надіслали світлини контейнерів роздільного сміття, які там використовують, наприклад, у Німеччині, в їх бачите на світлинах.

Вікторина: «Україна на планеті Земля», яку підготували вихованці

 1. Ділянки земної поверхні високо підняті над рівнинами – це… (гори).
 2. Гірські луки Карпат – це… (полонини).
 3. Україна межує з такими державами:…(Білорусь, Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Молдова, Росія).
 4. «Морське око» - це… (озеро Синевир).
 5. Будова гори чи горба:… (підніжжя, крутий схил, положистий схил, вершина).
 6. Край, багатий на ліси, ріки, болота, озера - … (Полісся).
 7. Ряд гір називають… (хребтом).
 8. Велике заглиблення з крутими схилами на поверхні Землі називають… (яром).
 9. Верхній пухкий родючий шар Землі – це… (ґрунт).
 10. Найвища вершина Карпат - … (Говерла).
 11. Нерудна корисна копалина з гострим характерним смаком - … (кам‘яна сіль).
 12. Звідки бере початок річка Дністер -… (Українські Карпати, Самбірський район, с. Вовче).
 13. Гори бувають:… (високі, середні, низькі; молоді й старі).
 14. Найродючіший ґрунт – це… (чорнозем).

Практичні поради на кожен день, як бути дружнім до довкілля:

 1. Використовуйте енергозберігаючі лампи. Вони споживають у 3-5 разів менше електроенергії, ніж лампи розжарювання.
 2. Вимикайте на ніч комп'ютер, телевізори. Комп'ютери та деякі інші прилади (телевізори, hi-fi системи) споживають енергію навіть у сплячому режимі, тому вимикайте прилади повністю, коли вони не використовуються (виймайте вилку з розетки).
 3. Сортуйте сміття. Окремо зібрані відходи – це не сміття, це вторинна сировина.
 4. Ходіть за покупками з еко-торбинами. Намагайтеся не брати пропоновані пластикові пакети в магазині, заведіть свою торбину з екологічних матеріалів і носіть її з собою.
 5. Не використовуйте одноразове. Намагайтеся не купувати продукцію одноразового використання: посуд, серветки, станки для гоління, ручки, замість цього віддайте перевагу відповідним багаторазовим речам.
 6. Позбавтеся неекономічної техніки. При покупці звертайте увагу на економічність техніки (маркування А, А+, Energy Star), таким чином можна зменшити свій рахунок за електроенергію на 30%.
 7. Приймайте душ замість ванни. Скоротіть час перебування в душі, зменшіть натиск, придбайте спеціальну економічну насадку з функцією повітряного душу (насичує потік води повітрям). Ремонтуйте протікаючі крани.
 8. Встановіть водолічильник. Встановивши квартирний водолічильник, ви заощадите на комунальних послугах і в той же час допоможете природі.
 9. Правильно обирайте побутову хімію. Перед покупкою миючих засобів обов'язково зверніть увагу на їх склад, зазначений на упаковці, та уважно прочитайте інструкцію.
 10. Здавайте макулатуру. Для виготовлення 60 кг паперу зрубують дерево. Коли ми бачимо величезні ділянки вирубок, нам шкода лісу, і в той же час ми викидаємо газети у відро для сміття.
 11. Обирайте корисне для себе та природи. Обирайте екологічно безпечні продукти, вирощені без застосування добрив і пестицидів.
 12. Даруйте непотрібні речі. Віддавайте їх іншим людям, таким чином ви даєте друге життя речам, які будуть приносити користь.
 13. Частіше ходіть пішки. Піші прогулянки не завдають шкоди природі і приносять користь вашому здоров'ю.

То ж, друзі, бережімо природу та не біймося брати відповідальність на себе, потрібно об’єднуватись і працювати в одному напрямку задля кращого майбутнього! І будьмо дбайливими господарями на своїй Землі!