Допомагаєм птахам взимку

Це постійнодіючий проєкт вихованців гуртка «Юних медиків» Центру позашкільної роботи Святошинського району. «Юним медикам»  небайдужі проблеми довкілля, а особливо проблеми  птахів, яким так важко вижити в природі, а особливо взимку. Вони майструють годівнички та слідкують за вчасним поповненням корму в годівнички. Підгодівля сприяє не лише збереженню популяції, а й залучення їх до гніздування в певній місцевості. Для виготовлення годівниць можна використовувати порожні пластикові пляшки чи картонні коробки або зробити годівнички з фанери чи дерева. Головне, щоб конструкція витримувала складні погодні умови. А корм повинен бути захищеним від опадів чи снігу. У годівницю з дахом можна додавати корм раз на тиждень, без даху – потроху щодня. Птахи є незамінними помічниками, адже рятують сади й городи від шкідників. Вони є окрасою нашого довкілля. Проте часто трапляється так, що рятувати доводиться саме птахів, які потерпають від жорстокого ставлення чи голоду. Із настанням холодів таке питання особливе актуальне, утім турбуватися про збереження природи, зокрема, про птахів, необхідно навчати дітей у будь-яку пору. І дозволить  допомогти дітям навчитися бути уважними до світу, що оточує їх; побачити в ньому те, що вимагає любові та захисту; пробудить в їхніх душах співчуття та розуміння життя в усіх його проявах. «Екологічна мозаїка» від гуртківців “Юних медиків»:

1. Що страшніше птахам взимку – голод чи холод? (Голод).
2. Чому качки і гуси не тонуть? (У них пір’я змащене жиром і не намокає).
3. Чому не можна брати в руки яйця птахів? (Птахи залишають гнізда).
4. Назвіть птахів, які лаштують по кілька гнізд на одному дереві? (Граки).
5. У якого птаха хвіст такий міцний, що підтримує його на стовбурі дерева? (У дятла).
6. Яку користь приносять нам синиці? (Розкльовують зимові гнізда шкідливих комах, поїдають їхні личинки та яєчка).
7. Назвіть птахів, яких зображено на гербах деяких районів м. Києва? (Деснянський – журавель, Дарницький – лелека).
8. Назвіть країни, де є пам’ятники птахам? (Журавлі – Баварія (Німеччина), голуби – Париж (Франція), Варшава (Польща); чайки – Клостернейбург (Австрія), горобці – Бостон (США), Ульм (Німеччина).
9. Назвіть птахів, які потребують підгодівлі взимку, а також особливості їхнього життя. (Синиця велика, гаїчка болотяна, синиця довгохвоста, синиця блакитна, синиця чубата, повзик, пищуха, польовий горобець, посмітюха, дятли, чубатий жайворонок, чорний дрізд, куріпка сіра, снігурі, сорока, омелюх, щиглик та ін).
10. Чи є пташине молоко? (Є. У голуба).

Людина полетіла в космос, дісталася Місяця, але вона не зможе знову створити дронта, мандрівного голуба, безкрилу гагарку…

Все що зникло в тваринному світі - зникло назавжди. Таких представників фауни ми можем побачити хіба що в природничих музеях світу у вигляді шкур, скелетів та фотографій. Усіх нас хвилює запитання: «А що далі? Яке майбутнє чекає птахів?». Вчені вважають: журавлі, дрофи, пастушки, страуси й пелікани, як і раніше – під загрозою. Натомість горобині птахи переживають період розквіту. Є така думка, що в них та комахоїдних птахів чудове майбутнє. Та ви й самі бачите: непогано живеться птахам, які зуміли пристосуватися в садах, містах, парках, лісозахисних смугах: вівсянках, сороках, горобцях, сойкам, гракам, горлицям, ластівкам.   Отже, напрошується висновок, якщо ми будемо уважними і дбайливими, усвідомимо за що відповідальні те що залишимо в спадок прийдешнім поколінням, птахи, наші маленькі друзі, будуть жити поряд з нами завжди!