Пізнавальне про кімнатні рослини від екологів гуртка Розмарин

Гуртківці «Медики-екологи» ТО «Розмарин» підготували матеріали до Дня вдячності кімнатним рослинам і надіслали світлини своїх кімнатних рослин, за якими вони доглядають і яким вони дуже вдячні за їх красу та очищення повітря. Тож будемо споглядати за світлинами улюблених кімнатних рослин вихованців медиків-екологів.

10 січня – день вдячності кімнатним рослинам

З’явився цей день з ініціативи відомої мережі Gardener’s Network, як нагадування про користь та роль кімнатних рослин в житті людини. Гадаємо, що їх можна сміливо віднести до категорії домашніх улюбленців. Та й справді – вони у відповідь віддячують нам за турботу своєю красою. Вперше в країнах Європи кімнатні рослини з'явилися в XV столітті. Їх привезли зі своїх подорожей англійські, португальські, голландські та іспанські мореплавці. І з того часу вони стали нашими улюбленцями. Багато кімнатних рослин мають лікувальні властивості. А ще дослідники стверджують, що вони мінімізують шкідливий вплив побутової техніки та синтетичних матеріалів у приміщенні, очищаючи простір навколо себе, захищають приміщення від небажаних впливів. Існує ще й своєрідний квітковий гороскоп, за яким, наприклад, оксаліс обіцяє удачу в коханні, цитрусові допомагають поліпшити добробут, гібіскус наповнює пристрастю люблячі серця, а традесканція здатна захистити від пліток.

Цікаві факти про те, чому дуже корисно мати вдома кімнатні рослини

 • Кімнатні рослини вдома – це дуже красиво.
 • Рослини поліпшують санітарно-гігієнічні умови приміщення.
 • Споглядання та догляд за кімнатними рослинами знижують рівень психологічного та фізіологічного стресу, пов’язаного з розумовою працею.
 • Кімнатні рослини мінімізують шкідливий вплив побутової техніки та синтетичних матеріалів у приміщенні, очищаючи простір навколо себе.
 • Кімнатні рослини можуть давати плоди.
 • Рослини – це простір для творчості та прояву ваших дизайнерських здібностей.
 • Рослини допомагають виховувати дітей. Адже дитина, яка виростила рослину, навряд чи стане жорстокою.
 • Рослини можуть допомагати тим, хто не має можливості тримати тварин, але хоче про когось піклуватися.
 • Можна виростити подарунок для будь-якого свята своїми руками.
 • Багато кімнатних рослин мають лікувальні властивості.
 • Кімнатні рослини – це завжди частинка квітучого літа на підвіконні в любу пору року.

Отруйні кімнатні рослини, з якими варто бути обережними

Олеандр

Ця квітка також відома як «ароматне джерело добробуту». На жаль, олеандр надзвичайно отруйний. При попаданні в організм людини соку його ланцетних листків може розвинутись аритмія і блокада серцевої провідності. Таке явище виникає через серцевий глікозид, який міститься в листках. Під час цвітіння сильний аромат може викликати у чутливих людей запаморочення, мігрень, тому краще тримати його в добре провітрюваних приміщеннях.

Пуансеттія

Це рослина, яку в народі називають віфлеємською зіркою, з настанням зими її заводять не тільки квітникарі-любителі, але і люди, мало знайомі з квітникарством. Між тим, в стеблах цієї рослини міститься пекучий молочний сік. Потрапивши в очі або ротову порожнину, він може викликати серйозний опік, тому працювати з пуансеттією без рукавичок не рекомендується.

Гіппеаструм

Квіти цієї рослини надзвичайно красиві, а деякі до того ж володіють приємним запахом. На жаль, за прекрасною зовнішністю ховається небезпека. В цибулинах цієї рослини містяться алкалоїди. Потрапляючи в організм, вони викликають роздратування нервових закінчень. В результаті цього в мозок подається сигнал, що викликає блювотний рефлекс. Смак цибулини дуже гіркий, зовні вона схожа на ріпчасту цибулю, тому люди, далекі від квітникарства, нерідко плутають їх. Небезпечне і листя рослини. Його сік, потрапивши в організм, викликає судоми. У себе на батьківщині, в Південній Америці, це рослина також часто використовувалося для обробки наконечників стріл.

Диффенбахія

Цю рослину дуже цінують за те, що вона відновлює нормальний склад повітря в закритих приміщеннях і служить потужним природним фільтром. Багато квітникарів радять тримати диффенбахію в спальні, тому що вона чудово очищає повітря. Небезпеку представляє сік із стебел цієї рослини. Він може викликати харчове отруєння і проблеми з диханням. Потрапивши на шкіру, сік диффенбахії також може спровокувати невеликий опік. Тому в будинку, де є маленькі діти або домашні тварини, цю рослина тримати не варто.

Заміокулькас

Має дуже велику популярність через його невибагливість і деяку подібність з толстянкой - «грошовим деревом». При тактильному контакті заміокулькас не заподіє вам шкоди, так і отруйних випарів не виділяє. Небезпечний тільки його сік, однак він не виділяється назовні і потрапити в організм може тільки при розжовуванні листя.

Тож, подякуйте зеленим лікарям за їхні корисні властивості та піклуйтесь про них: поливайте, протирайте листя від пилу та підживлюйте.